אלרגיות – לא בהכרח מה שחשבתם

הקינסיולוגיה מתייחסת בצורה חדשנית ורחבה לאלרגיות ורגישויות שונות.

קודם כל, מהי אלרגיה?

בגישה הקלאסית, תופעות האלרגיה מופיעות כאשר הגוף נחשף לחומר מסוים – הנקרא אלרגן – ומזהה אותו כמסוכן ביותר. כתוצאה מכך מערכת החיסון,אשר תפקידה להגן עלינו, נכנסת לפעילות יתר ומגיבה ל"תוקף" בצורה בלתי מווסתת.

בראיה ההוליסטית של הקינסיולוגיה, כאשר הגוף שלנו מאוזן יש לו את היכולת לזהות את החומרים המסכנים אותו (חיידקים, נגיפים, וכו') ולהגיב בהתאם. לעומת זאת,כאשר ישנו שיבוש של מערכת החיסון, כמו במקרה של אלרגיות, יש להניח כי קיימת מסיבה כלשהי חסימה רגשית וחוסר איזון אנרגטי. הכלים השונים העומדים לרשות המטפל הקינסיולוגי מאפשרים לזהות את האלרגן ולנטרל את השפעתו חסרת הפרופורציה על גוף המטופל. הטיפול מתמקד הן במישור הפיזי/אנרגטי והן במישור הרגשי.

במה שונה הקינסיולוגיה מהגישה הקלאסית?

קודם כל, הטיפול הקינסיולוגי הינו טבעי לחלוטין ולא כולל תרופות או זריקות.

מה שבעיניי חשוב אף יותר הוא שהקינסיולוגיה איננה מסתפקת בלהקל על התסמינים של התגובה האלרגית, אלא היא מנטרלת את השפעתו של האלרגן ומתקנת את הפרשנות השגויה שהגוף נתן לאותו אלרגן.

הבדל משמעותי נוסף הוא שבתהליך זיהוי האלרגן יש לקינסיולוגיה את היכולת לזהות גם אלרגנים שחורגים מהרשימה הקלאסית של חומרים (אשר כוללת בעיקר מזונות, חומרים מן החי והצומח).

 דוגמא מצוינת לכך היא הסיפור של בחורה צעירה שהגיעה אלי על רקע של תופעות אלרגיות בעונת הסתיו. היא סיפרה שבשנים האחרונות, בכל פעם שמתחילים הסממנים הראשונים של הסתיו היא קמה כל בוקר מנוזלת ועם התעטשויות שאינן פוסקות. בזכות הגישה הפתוחה של הקינסיולוגיה לגבי אופי האלרגן יכולנו לזהות שה"אלרגיה לסתיו" היא למעשה תוצאה מאירוע טראומטי שקרה לאותה בחורה כמה שנים קודם בהיותה חיילת. אותו אירוע קרה בצבא בחודש נובמבר ומאז, כל שנה, כאשר הסממנים הראשונים של הסתיו רק מתחילים להופיע, הגוף של אותה בחורה נזכר באירוע ההוא ומפרש את הסתיו כתקופה "מסוכנת" וכמובן באופן לא מודע מכניס את כל מערך ההגנה שלו לפעילות יתר. כמו שאתם מבינים במקרה הזה האלרגן אינו עוד חומר מן החי או מן הצומח אלא חסימה רגשית אשר שיבשה את האיזון הנדרש לפעילות תקינה של מערכת החיסון. הטיפול פה כלל עבודה ממוקדת לשחרור החסימה הרגשית שנגרמה מאותו אירוע בזמן שירותה הצבאי. ההקלה הייתה מהירה מאוד ולאחר שני טיפולים נוספים הבחורה יכלה סוף סוף לשוב ליהנות מהקסם של הסתיו.

הרפואה הקלאסית לומדת להכיר ולהוקיר ביכולות המיוחדות של הקינסיולוגיה בכל הטיפול באלרגיות ורגישויות שונות ואף נפתחה לאחרונה מרפאה לקינסיולוגיה במחלקה לאלרגיות ואימונולוגיה של בית החולים רמב"ם בחיפה.

אם גם אתם סובלים מאלרגיה ורוצים למצוא פתרון ארוך טווח, צרו קשר ואשמח לענות על כל שאלה.

_________________________

אסטל חרדון

קינסיולוגיה וטיפולים משלימים

054-7552949

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.