דיכאון ודיפרסייה – בראי הרפואה הקונבנציונלית והאלטרנטיבית

כל הזכויות שמורות לד"ר אדית דניאל ND. PhD. DAM

הומאופתיה נטורופתיה תזונה וניקוי רעלים

03-5165923 0779613596 dita10000@gmail.com

 

 

 חלק א

 

המצב הכלכלי משפיע רבות על התעשייה של הקולנוע. והנטייה לשאוף להישגים בעולם זה ולא תמיד להצליח כמתוכנן בגלל עיקובים כספיים יכולה אף להכניס לדיכאון. דיכאון הוא כול מצב בו האנרגיות שהיו בעיצומן בגדילה -הופכות לפסיביות נמוכות עייפות מתלווה לכך חוסר רצון וחשק לעשות את מה שלפני כן מאוד התלהבתם לעשות. איבוד תחושה של ערך עצמי לעתים מתלווה לכך. ואו איבוד תחושה של זמןץ של טעם בעשייה שאליה שאפתם. וחוסר כוח להתעסק בעצמכם ואו ברצונות שליבו לכם את היום לפני והפכו אותו ליותר מעניין מרתק בדרך להגשמה עצמית.

אם אתם לוקחים בתחושות אלו סימן שאתם בדיכאון. לפעמים הדיכאון ממש קל ולכן מתעלמים ממנו. וכך הוא שלא זוכה לתשומת לב ויחס נמצא מאחורי הקלעים ובטפטופים קטנים ההולכים וגדלים הוא מצטבר בתוככם כמו איזה בריכה קטנה שנוצרת מהזנחה עצמית של נזילת אנרגיה פנימית.

דיכאון ניתן להשוות -לבעיה באינסטלציה ובצינורות הבית שמובילים מים או כבלי החשמל שמעבירים חשמל. ברגע שמשהו משתבש בהעברת רצף האנרגיה מהמוח שלנו מקום משכנן של הרעיונות השאיפות החלומות -לחוץ למציאות. וברגע שהמצב נתקע ונוצרות בעיות בדרך רבות ממה שתכננו ושיערנו וקשיים נערמים ודברים מסתבכים -ניתן במצב כזה להתחיל לאבד אנרגיות לכיוונים הלא נכונים -ובעצם איבוד האנרגיה הוא זה שגורם לתהליך בסופו של דבר להיהפך לתחושת דיכאון.

אם כך השורש של דיכאון הוא איבוד אנרגיה בכיוונים ולכיוונים הלא נכונים-במקום להצלחה -להפסדים

הדוגמה הכי טובה לכך היא מפולת הכלכלית וההפסדים הרבים אותם אנשים סופגים ולא מצליחים להתאושש ממכה אחר מכה. בעקבות פרויקטים גדולים שניזוקים מכך. שיכולים להוביל את הדיכאון לפעמים אפילו עד למצב של חוסר רצון לחיות ואף מחשבות אבדניות.

באמצעות שיטת "מוח היהלום" אותה יסדתי. בה אני עושה שימוש בכלים שרכשתי לאורך 30 שנה כדוקטור לרפואה המשלימה. אני יכולה לעזור לכם היום בצורה מהירה לשנות את התודעה ולנקות את היהלום ולהחזיקו לברק הטבעי -כך שתמשכו אליכם רק את הרצוי לכם. והמציאות תעבוד עבורכם ולטובתכם ולא ההפך.

עבודת ניקוי היהלום הפנימי היא כול העבודה שאותה אנו צריכים לעשות כדי למשוך עושר יוקרה ועשיי יצירתית שמובילה לתוצאות. תודעת האדם המדוכא היא כמו יהלום לא בהיר ולא נקי.  צריך לנקות ממנה את כול מסכת השתלשלות של הדברים שנתפסו אליו ונדבקו אליו בדרך שעצרו אותו ממימוש עצמי.  ברגע שנקודות התורפה של האדם עוברות תהליך ניקוי. חיזוק ושדרוג פנימי האדם הופך למחוסן בפני השתלשלות שלילית -ומתחיל למשוך אליו מהלכים חיובים. שפשוט נמשכים אליו ונדבקים אליו מעצם האור המגנטיות והיוקרה שהוא משדרת כיהלום נקי. 

כולל ובפרט בתחום היצירתי והיכולות לממש בתחום הכספי והכללי. או התעסוקתי. מגע מוח היהלום שאני נוגעת במוח שלכם -נותן את אותותיו בכול מישורי החיים.  אתם מקבלים הגנה מכול מהלך שלילי שנדבק אליכם מבלי שתדעו ואו תוכלו להתגונן וסוחף אתכם לבור ללא מוצא ותחתית. שהרבה אנשים מכנים כביצה תובענית וטובענית בפרט כשמדובר בהשקעה כספית שיורדת לטמיון. רוב האנשים לא יודעים אך ניתן להתגבר לרוב על דיכאון בתחילתו בצורה מאוד פשוטה ומהירה גם ללא צורך להתחיל בטיפול פסיכיאטרי.

 אם כך בואו נראה מבחינות רפואיות והגדרות רפואיות כמו גם הגדרות מהרפואה המשלימה 

מהו בעצם דיכאון

דיכאון הוא שם אחד לתופעה בעלת גוונים רבים כמספר האנשים בעולם ילדים נוער נשים וגברים. הדיכאון מיוחד לכל אדם הלוקה בו בצורה שונה ומיוחדת לו. אין דיכאון אחד של אדם אחד ששווא לחלוטין לדיכאון אחד של אדם אחר. למרות שהמינוח דיכאון – אוסף את כולם תחת קטגוריה אחת. קטגוריה מאוד מצומצמת. לעומת תופעה עולמית רבת ממדים ומסועפת כמספר האנשים בעולם שחווים אותה. כל מוח שנמצא מאחורי אדם בעצמו מניב צורות רבות של דיכאון לא רק אחת. כל אחת שונה מהשנייה. בתכנים הרגשיים שסובבים סביבה. בצורות המחשבה שמובילים ומזינים אותה.

כמה יצירתי המוח שלנו יכול להיות לטובה. כך הוא יצירתי גם לרעה. האין סוף של צורות הדיכאון והסיבות להן פרוסות לפני כול מוח ומול במידה שווא. אין במקרה זה מוח קטן יותר של ילד –שיכול לחוות רק דיכאון קטן או רק צורה אחת שלו לעומת מוח וותיק יותר של אדם בוגר. לא.

 במקרה הזה מוח האדם מקטנות ועד בגרות מתגלה כבעל כוחות ותעצומות אומנם לכיוונים שליליים –אין סופיים בין אם הוא מוח של ילד בן 5 עם מחשבות אבדניות-או בין אם זוהי נערה אנורקטית או בולמית שמלוות אותה מחשבות אבדניות –או בין אם זוהי אישה בהריון שלא רוצה להמשיך לחיות. או גבר שסובל מתחושות אבדן אחרי שאיבד את נכסיו לטובת הבורסה. המוח של כולם לא משנה מהו גודלו רוקם בתוכו ווריאציה מחשבתית כזו או אחרת שהיא ייחודית אך ורק לאותו אדם וממנה מאותה הסתעפות נפשית –יש צורך לדעת להוציאו כמו ממבוך אין סופי ומורכב.

וכן לכול מבוך יש גם פתח יציאה.

אך אם ניקח את המשוואה הרחבה ונסביר מה זה דיכאון באופן כוללני נקבל מצב בו המצב רוח נמצע בירידה גדולה. עצבות וייאוש משתלטים על הבן אדם וממש נתקעים בתוך קופסת הגולגולת שולטים בכל תא ותא בגופו ובמוחו. כמו ענן שחור גדול שעוטף את הכול. כל כך גדול שכול דבר אחר נראה קטן וחסר חשיבות. מעומעם לעומת אותה תחושת עצב וחידלון שמשתלטת על הכול ומוקרנת מהאדם לכול מעשיו תחושותיו ועל העולם שמקיף אותו. כשזה קורה המהות של האדם משתתקת ואיננה רוצה לחיות יותר החושך וחוסר המוצא שולטים בכול. והאדם בהופך להיות השבר כלי והצל של עצמו.

כאילו הד שחור נמצא סביבו מהדהד אחריו שוב ושוב בצורה הפוכה כול פעולה ומחשבה כוונה והרגש –מהדהד אום החוצה ופנימה לתוכו בצבע אפור ושחור מטביע אותו ביגון אין סופי. כמו חור שחור ששואב אליו כול טיפת אנרגיה מחיה הוא טובע שם לא יכול להושיט החוצה יד לקבל עזרה גם אם הוא רוצה לפעמים מאוד. הדיכאון מביא לשיבוש כל מהליכי החשיבה הרגש וההתנהגות ופוגע בכל פעולות החיים החיוניות.

התפקוד החברתי, והיומיומי משתבש ויוצא מהמסלול. הדברים שבדרך כלל מעניינים את האדם הופכים להיות חסרי משיכה כלל. העצב מושך למטה ופנימה והאדם רוצה להתכנס בתוך עצמו ולא להיות מופרע על ידי גורמים חיצוניים. הלב מרגיש פצוע וחשוף לכול משב רוח סביבתי. הנשמה קרוע בתוכה. החור מושך פנימה בולע את עצמו לבפנים הכאב חד וצורב את הנשמה. אין מנוס. לפעמים אפילו עידוד מצד אהוב או חבר יכול לגרום לתופעה ההפוכה במקום לעודד –רק להחמיר את תחושת החידלון והאפסות.

תחושת אפסות וריקנות הם תחושות נלוות שלרוב מדוברות ומורגשות במצב של חידלון ועצב. והיקום נראה כל כך חסר הפתעות. כל כך לא קוסם ולא מפתה בשום דרך וצורה להמשיך לחיות בו. כי אף אחד לא מבין אותנו, התקווה אובדת במצבים כאלו, ותחושת אין מוצא. שמחבקת את כול מעשינו. תחושת מלכוד ובית סוהר. תחושה של עייפות נפשית ורוחנית. הנשמה מתענה.

אנשים מדוכאים מוצפים ברגשות שליליים, כלפי עצמם כלפי הערך שלהם. וכלפי אחרים. תחושת דחייה מדברים ואו שאנשים ולפעמים הדחייה היא כלפי אדם מסוים קרוב משפחה או חבר טוב. כמו גם מצב הפוך בו האדם מרגיש דחוי על ידי סביבתו מוקצה מחמת מיאוס. מורחק כמו מצורע שממנו מתרחקים כולם בפחד ובסלידה.

דיכאון  וחרדות הולכים במקרים כאלו מצוין עם רגשות נטישה וחוסר אהבה. ואהבה נכזבת מצידה הרבה פעמים מובילה לדיכאון. אהבה נכזבת יכולה לבוא ממקורות רבים: אהבה נכזבת בין אהובים. אהבה נכזבת בין הורים לילדיהם. אמא שהילדים שלה מצהירים באוזניה שהם לא אוהבים אותה ואו גרוע מכך שונאים אותה יכולים להביא אותה לתחושות עצב ודיכאון עד כדי רצון להתאבד במצבים מסוימים. אלו סיפורים שאני שומעת אצלי בפגישות אם אנשים ולקוחות.

 

האדם הדיכאוני נראה עצלן. חסר מוטיבציה. רוצה לישון ולהישאר במיטה כול היום. נפול פנים ושפוף גב הליכתו אטית וכבדה ורגליו מורמות בקושי. הפנים לרוב מבטן באדמה וכול הגוף שלו קורס תחתיו מהכובד של התחושה. כמו אבן גדולה שיושבת עליו או בתוכו ומושכת אותו למטה. אנשים שנמצאים בדיכאון חשופים יותר מאנשים אחרים לדברי ביקורת. הביקורת יכולה להגיע משני כיוונים. אחד האדם יהיה מאוד ביקורתי על וכלפי עצמו. והשני האדם ביקורתי ולא שבע רצון מהאנשים ומהסביבה.

דיכאון קליני, הוא דיכאון עמוק שלא עובר לאחר שבוע שבועיים שלושה. הדיכאון נפוץ בעולם בכל שכבות האוכלוסייה בנשים וגברים כאחת ילדים נוער ומבוגרים. הנטייה להיות מותקף בדיכאון הפכה להיות נטייה בעלת ממדים רחבים כמו הנטייה ללקות בשפעת

קליני מתפתח ב-16 אחוז מהאוכלוסייה. והוא אף מוגדר ומטופל כנכות בארצות שונות. 10-20% מהאוכלוסייה ילקו בדיכאון ולרוב נשים בתקופת הפוריות. רוב ניסיונות ההתאבדות נובעות מדיכאון וחלק מאלו שמנסים להתאבד אף מצליחים בכך.

מידע הזה אינו רפואי ואינו התוויתי. בכל מקרה ובכל חשד לבעיה רפואית יש לפנות לרופא  MD המטפל בקופת החולים ובבית החולים שלכם.

 

                        ד"ר אדית דניאל, מומחית ברפואה משלימה. הומאופתית ונטורופתיה, בעלת וותקן של 25 שנים. עובדת במסגרת משרד הביטחון וחברות הביטוח. עובדת בתיאום עם רופאים, פסיכולוגים ופסיכיאטרים. בעלת הצלחות מוכחות במקרים קשים ומחלות חסרות מרפא.  בבעיות של ילדים נוער ומבוגרים.

                        ניתן לתאם פגישה או להתייעץ בטלפונים – 03-5165923  0779613596

dita10000@gmail.com     http://WWW.METAPLIM.CO.IL/DITA

WWW.DR-ADIT.COM  האתר החדש יכנס לפעילות החל מחודש אוגוסט

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.