הומיאופתיה

מהי הומיאופתיה קלאסית?

ריפוי ע"י הדומה: ההומאופתיה מרפאת מחלות באמצעות חומרים המסוגלים לעורר סימפטומים דומים (ללא המחלה עצמה) באנשים בריאים. אותם חומרים "מעוררי מחלה", בהינתנם כהכנה הומאופתית (דילול וניעור), ממריצים את כוח הריפוי הטבעי לרפא את המחלה. לדוגמא, בצל, אשר בזמן חיתוכו או אכילתו מעורר סימפטומים של אלרגיה: דמעת, צריבה באף והתעטשות, מסוגל להביא מזור לסובל מקדחת השחת – כמובן רק כאשר מכינים ממנו תרופה הומאופתית על פי עקרונות ההכנה המזערית.

אנו יודעים כי כל חומר אשר ניתן במינונים גדולים מדי יכול לגרום להרעלה ולייצור סימפטומים ייחודיים לו הן במישור הגופני והן במישור הנפשי. באותה הדרך כל אינדיבידואל כאשר הוא חולה, מציג תמונת סימפטומים ייחודית לו הן במישור הגופני והן ובמישור הנפשי, תמונת סימפטומים זו ייחודית רק לו (בהתאם לרגישות שלו) ושונה מכל אדם אחר, אפילו אם הם סובלים מאותה מחלה.

תפקידו של ההומאופת הוא למצוא את החומר המסוגל לייצר תמונת סימפטומים דומה לתמונת הסימפטומים של האדם החולה ולתת לו אותה על-פי חוק הדומים.  לימודי הומיאופתיה

ההומאופת משתמש בתרופה יחידה בכל טיפול, משום שעל פי ההבנה ההומאופתית ישנה אך ורק תרופה אחת המתאימה ביותר למכלול הסימפטומים האינדיבידואליים של המטופל באותו זמן שהוא בא לטיפול

מכלול סימפטומים אלו מהווה תמונת מחלה אחת, וכך ניתנת תרופה אחת לתמונת מחלה אחת. התרופה עשויה להשתנות בעתיד, בהתאם לשינויים המתרחשים בחייו של המטופל. בניגוד לדעה הרווחת, ההומאופתיה אינה "רפואה מונעת" בלבד, אלא מספקת גם פתרונות מידיים. ההומאופת יתן תרופה אחת שהיא המתאימה ביותר לתמונת הסימפטומים המיוחדת של המטופל.

התאמת הטיפול ההומאופתי למטופל נעשית לא על פי האבחנה הרפואית בלבד, אלא על פי התייחסות למכלול הסימפטומים האינדיבידואליים שלו. ההומאופתיה מתיחסת למישורים הנפשיים והפיזיים כמכלול אחד, לכן, על מנת להתאים טיפול, ינסה ההומאופת לקבל תמונה הכוללת לא רק את סימפטומי הבעיה הנוכחית, אלא גם את ההיסטוריה שלה, תיאור סימפטומים מיוחדים, הרגלים אישיים, קווי אופי בסיסיים ועוד. בשל הצורך לקבל פרטים מרובים, משך הראיון הראשון הינו שעה עד שעתיים, תלוי בסוג הבעיה וגיל המטופל. מאחר שההומאופתיה רואה חשיבות גדולה בלקיחת אחריות אישית על הבריאות, יתכן שההומאופת ימליץ על שינויים תזונתיים מסוימים או שינוי הרגלי חיים אחרים, שיתרמו לקידום תהליך הריפוי.
הההומאופת אינו מפריד בין חלקי גופו ואבריו הפגועים של האדם, הוא מתבונן מעבר לתלונה איתה הגיע המטופל ומתאים את הטיפול לכל הסימפטומים שקיימים אצל המטופל.

קרא עוד ל הומיאופתיה קלאסית באתר האגודה

שם משפחה

שם פרטי

מספר חברRCP

ישוב

נייד

דצקובסקי

ישראל

11555

בית שמש

054-7842454

כהנא

סימונה

11550

באר- שבע

עלי אחמד

סמיר

11844

עילוט

פומרנץ

אסתר

11579

חיפה

052-2741535

פרימוסט

ג'נט

11553

כפר הנשיא – קיבוץ

050-7509244