הפרעות אכילה ודיכאון

כל הזכויות שמורות לד"ר אדית דניאל PhD. DAM

הומאופתיה נטורופתיה תזונה וניקוי רעלים

ילד בן 6 סובל מדיכאון עקב תחושה של נחיתות לאחר שהגננת נזפה בו מול כול ילדי הגן לאחר שעשה צרכים ללא שליטה

ילדה בת 10 סובלת מדיכאון עמוק לאחר שהוריה התגרשו והיא נשארה לגור עם אימא ואחותה הצעירה

נער בן 12 מחונן סובל מדיכאון עקב סידרה של מבחנים כושלים בהם הביא ציון ממוצא של 89 במקום 95 100 כפי שהוא והוריו רגילים

נערה בת 13 סובלת מדיכאון בעקבות הפרידה מאהוב בן הכיתה שדחה אותה ובחר להיות עם חברתה הטובה ביותר הנערה מסרבת ללכת ללימודים

נער בן 16 סובל מדיכאון לאחר שנפצע בתאונת אופניים ולאחר שנאלץ לעבור סידרה ניתוחים ברגלו שנפגע מה שימנע ממנו בעתיד לעשות בספורט תחרותי בו עסק עד לאותו אירוע

נערה בת 18 סובלת מדיכאון לאחר שלא התקבלה לשירות הצבאי עקב בעיה של אנורקסיה

בחור בן 21 סובל מדיכאון לאחר שתפקיד אליו שאף בצבא בחיל הטיס נמנע ממנו בעקבות הורדה בפרופיל עקב סכרת נעורים בה לקה לפתע

בחורה בת 23 סובלת מדיכאון לאחר שפוטרה מעבודה בתפקיד ניהולי במשרד -עקב חוסר המוכנות שלה להיענות לדרישותיו המיניות של אחד המנהלים

גבר בן 30 סובל מדיכאון לאחר שהתגלה לו שאשתו בוגדת בו עם השותף שלו לעבודה

אישה בת 32 סובלת מדיכאון אחרי לידה בפעם שנייה ברצף

גבר בן 38 סובל מדיכאון שהתחיל לאחר הלם קרב ונמשך עד היום ללא יכולת לתפקד

אישה בת 40 סובלת מתסמיני דיכאון הקשורים לגיל המעבר ולתדמית הגוף והמיניות שלה

אלו הן רק דוגמאות לאין ספור הנושאים שיכולים לעמוד מאחורי מצב של דיכאון שמתפתח לאחר מאורע מסוים וניתן לטיפול באמצעות ההומאופתיה.

עצבות ודכדוך מהוות חלק נורמאלי וטבעי ממגוון התחושות בהן נתקל בחיינו, כאשר תחושה זו נמשכת מעבר לזמן סביר מפריעה לפעילות השוטפת גורמת לחוסר באנרגיה ומוטיבציה לעשייה ויצירה ועוצרת אותנו מלהתקדם אז ניתן להציג את המונח "דיכאון" כמשהו בעל אופי בעייתי קליני, עצבות אינה דווקא דיכאון.

בדיכאון לפעמים אין טעם לקום מהמיטה כלל – במצב של עצבות האדם יכול לתפקד יחד עם העצב כמובן הכל תלוי בעוצמת העצב. תחושת הדיכאון יכולה לגרום לנו לחוות את העולם בצורה שונה ובצורה שאף גורמת לנו לסכן את חיינו כי דיכאון יכול לגבול בתחושות של רצון להפסיק את החיים.

הדיכאון הוא מצב של התקבעות העצב ותחושות הייאוש וחוסר המוצא וחוסר התקווה שמתגבר על האדם שלא רואה מוצא לבעיותיו בעקבות מצב או סיטואציה או טראומה מסוימת, בדיכאון הרבה פעמים נובע מכעס של האדם על עצמו על רמת הביצועים שלו וחוסר עמידה בציפיות שלו מעצמו ואו בעקבות כישלון בעבודה יחסים או אפילו שמירה על הבריאות, וככול שהאדם שוקע יותר בתוך עצמו כל קשה לו יותר לתפקד או ליצור קשר עם סביבתו אפילו עם הקרובים לו והוא מעדיף להיות לבד ובמקרים חמורים למות.

דיכאון האישה

נשים סובלות מדיכאון יותר גברים. בגלל שנשים הן רגישות מטבען, חדירות מטבען יותר לגורמים שמשפיעים עליהם מבחוץ. ויש להם קושי יותר גדול עקב חינוך לומר לא ולהציב גבולות לדברים ואנשים שנמצאים בקרבתם בעבודה לימודים, מערכות יחסים, זוגיות, וגורמים להם נזק מתמשך.

גם לשינויים ההורמונאליים סביב המחזור החודשי, הריון, הפלות יש תפקיד בגרימת דיכאון ודיכאון לאחר לידה. תפקידן של הנשים יותר ודרשני מגברים הם נאלצות להתמודד בכמה חזיתות באותו זמן -לפתח קריירה להיות אמא מוצלחת, בשלנית מוצלחת, עקרת בית מופלאה, אשת איש ייצוגית, חברה, אישה מפתה במיטה, אמא מסורה לילדים, ואישה המסורה להורים אחים ובני משפחה שזקוקים לה לתמיכה וסעד.

לאחר לידה האישה נהפכת אך יותר פגיעה וחדירה ורגישה לסביבתה כי היא כמו אם שמגינה על הגור שלה. חוסר תקשורת או קבלת עזרה מבן הזוג או חוסר ביטחון בעצמה וביכולת שלה למלא את התפקיד החדש של אם יכול לגרום לדיכאון כמו גם איבוד החופש האישי שנלווה להגעתו לעולם של כל תינוק חדש.

דיכאון הגבר

גברים מעצם החינוך שלהם מודים פחות בדיכאון שתוקף אותם. אך הם ינקטו בצעד של התאבדויות הרבה יותר מאשר נשים באותו מצב כשלהם. אולי כי לגברים יש פחות לגיטימציה עדיין להתלונן ולהראות סימני חולשה, וכשגבר נתקל בנקודות של אין מוצא הוא מתבייש יותר במצבו ונכנע פחות לקבלת עזרה מאישה.

דיכאון אצל גברים יכול להשפיע על כול תפקודי החיים וכן על תפקודם המיני, כמו כן דיכאון אצל גברים הוא בעל סיכון גבוה יותר למחלות לב, גברים רבים בורחים לעישון סיגריות, סמים,שתייה של קפה חזקת אלכוהול או עיסוק רב בסקס ובמצבים שמתגרים במוות כמו נהיגה מהירה ועשיית דברים מסוכנים אחרים. כדי לברוח מסממני הדיכאון מטשטשים כך שקשה אפילו לגבר לשים יד על האצבע ולומר שהוא במצב של דיכאון או חרדה עמוקים.

ההומאופתיה והתייחסותה למצבי דיכאון

כמו בכל תופעה של חוסר איזון, ההומאופתיה תחפש את שורש הבעיה והגורמים לה, ברגע שהגורמים יוסרו גם הבעיה תיעלם, כך גם במצבי דיכאון – כול אדם גבר או אישה יזכה להתייחסות כוללת לכל בעיותיו בכל מישורי חייו, כמו גם להתייחסות למזון אותו הוא אוכל -לפעמים מצבי הרעלה של חומרים מסוימים במזון יכולים לגרום לתופעת דיכאון קשה. כמו גם חסרים בויטמינים ומינראלים מסוימים בעיקר מקבוצת ויטמיני B שיכולים להתבטא בדיכאון וחוסר מוטיבציה וכוח לחיים.

ההומאופתיה והאלמנט המיוחד שיבחר לאדם הסובל מדיכאון תהיה מותאמת ספציפית ולא זה האלמנט שינתן לאדם אחד שסובל מאותה התופעה, הגורמים הם שונים ולכן האלמנט הוא שונה כמו גם אורך התהליך שמשתנה מאדם לאדם בדרך לאיזון חזרה. במצבים בהם אדם לוקח תרופות פסיכיאטריות -והוא רוצה לשלב את ההליך ההומאופתי כדי לעשות תהליך של הורדת תרופות פסיכיאטריות איטי בפיקוח צמוד של הפסיכיאטר שלו המצב ניתן. הליך זה תמיד יעשה בצמוד לפיקוח פסיכיאטרי ובאישורו. והתוצאות מצוינות.

אז מהו בעצם דיכאון על פי הגדרות הרפואה.

דיכאון הוא שם אחד לתופעה בעלת גוונים רבים כמספר האנשים בעולם' ילדים נוער נשים וגברים. הדיכאון מיוחד לכל אדם הלוקה בו בצורה שונה ומיוחדת לו. אין דיכאון אחד של אדם אחד ששווא לחלוטין לדיכאון אחד של אדם אחר.

למרות שהמינוח דיכאון – אוסף את כולם תחת קטגוריה אחת. קטגוריה מאוד מצומצמת. לעומת תופעה עולמית רבת ממדים ומסועפת כמספר האנשים בעולם שחווים אותה. כל מוח שנמצא מאחורי אדם בעצמו מניב צורות רבות של דיכאון לא רק אחת. כל אחת שונה מהשנייה. בתכנים הרגשיים שסובבים סביבה. בצורות המחשבה שמובילים ומזינים אותה.

כמה יצירתי המוח שלנו יכול להיות לטובה. כך הוא יצירתי גם לרעה. האין סוף של צורות הדיכאון והסיבות להן פרוסות לפני כול מוח ומול במידה שווא. אין במקרה זה מוח קטן יותר של ילד –שיכול לחוות רק דיכאון קטן או רק צורה אחת שלו לעומת מוח וותיק יותר של אדם בוגר. לא. במקרה הזה מוח האדם מקטנות ועד בגרות מתגלה כבעל כוחות ותעצומות אומנם לכיוונים שליליים –אין סופיים בין אם הוא מוח של ילד בן 5 שמגיע אלי לתהליך הומאופתי עם מחשבות אבדניות.

או בין אם זוהי נערה אנורקטית או בולימית שמלוות אותה מחשבות אבדניות –או בין אם זוהי אישה בהריון שלא רוצה להמשיך לחיות. או גבר שסובל מתחושות אבדן אחרי שאיבד את נכסיו לטובת הבורסה. המוח של כולם לא משנה מהו גודלו רוקם בתוכו ווריאציה מחשבתית כזו או אחרת שהיא ייחודית אך ורק לאותו אדם וממנה מאותה הסתעפות נפשית –יש צורך לדעת להוציאו כמו ממבוך אין סופי ומורכב.

וכן לכול מבוך יש גם פתח יציאה.

אך אם ניקח את המשוואה הרחבה ונסביר מה זה דיכאון באופן כוללני נקבל מצב בו המצב רוח נמצע בירידה גדולה. עצבות וייאוש משתלטים על הבן אדם וממש נתקעים בתוך קופסת הגולגולת שולטים בכל תא ותא בגופו ובמוחו. כמו ענן שחור גדול שעוטף את הכול. כל כך גדול שכול דבר אחר נראה קטן וחסר חשיבות.

מעומעם לעומת אותה תחושת עצב וחידלון שמשתלטת על הכול ומוקרנת מהאדם לכול מעשיו תחושותיו ועל העולם שמקיף אותו. כשזה קורה המהות של האדם משתתקת ואיננה רוצה לחיות יותר החושך וחוסר המוצא שולטים בכול. והאדם בהופך להיות השבר כלי והצל של עצמו. כאילו הד שחור נמצא סביבו מהדהד אחריו שוב ושוב בצורה הפוכה כול פעולה ומחשבה כוונה והרגש –מהדהד אום החוצה ופנימה לתוכו בצבע אפור ושחור מטביע אותו ביגון אין סופי.

כמו חור שחור ששואב אליו כול טיפת אנרגיה מחיה הוא טובע שם לא יכול להושיט החוצה יד לקבל עזרה גם אם הוא רוצה לפעמים מאוד. הדיכאון מביא לשיבוש כל מהליכי החשיבה הרגש וההתנהגות ופוגע בכל פעולות החיים החיוניות.

התפקוד החברתי, והיומיומי משתבש ויוצא מהמסלול. הדברים שבדרך כלל מעניינים את האדם הופכים להיות חסרי משיכה כלל. העצב מושך למטה ופנימה והאדם רוצה להתכנס בתוך עצמו ולא להיות מופרע על ידי גורמים חיצוניים. הלב מרגיש פצוע וחשוף לכול משב רוח סביבתי. הנשמה קרוע בתוכה. החור מושך פנימה בולע את עצמו לבפנים הכאב חד וצורב את הנשמה. אין מנוס. לפעמים אפילו עידוד מצד אהוב או חבר יכול לגרום לתופעה ההפוכה במקום לעודד –רק להחמיר את תחושת החידלון והאפסות.

תחושת אפסות וריקנות הם תחושות נלוות שלרוב מדוברות ומורגשות במצב של חידלון ועצב. והיקום נראה כל כך חסר הפתעות. כל כך לא קוסם ולא מפתה בשום דרך וצורה להמשיך לחיות בו. כי אף אחד לא מבין אותנו, התקווה אובדת במצבים כאלו, ותחושת אין מוצא. שמחבקת את כול מעשינו.תחושת מלכוד ובית סוהר. תחושה של עייפות נפשית ורוחנית. הנשמה מתענה.

אנשים מדוכאים מוצפים ברגשות שליליים, כלפי עצמם כלפי הערך שלהם. וכלפי אחרים. תחושת דחייה מדברים ואו שאנשים ולפעמים הדחייה היא כלפי אדם מסוים קרוב משפחה או חבר טוב. כמו גם מצב הפוך בו האדם מרגיש דחוי על ידי סביבתו מוקצה מחמת מיאוס. מורחק כמו מצורע שממנו מתרחקים כולם בפחד ובסלידה. דיכאון הולך במקרים כאלו מצוין עם רגשות נטישה וחוסר אהבה.

ואהבה נכזבת מצידה הרבה פעמים מובילה לדיכאון. אהבה נכזבת יכולה לבוא ממקורות רבים: אהבה נכזבת בין אהובים. אהבה נכזבת בין הורים לילדיהם. אימא שהילדים שלה מצהירים באוזניה שהם לא אוהבים אותה ואו גרוע מכך שונאים אותה יכולים להביא אותה לתחושות עצב ודיכאון עד כדי רצון להתאבד במצבים מסוימים. אלו סיפורים שאני שומעת אצלי בפגישות אם אנשים ולקוחות.

האדם הדיכאוני נראה עצלן. חסר מוטיבציה. רוצה לישון ולהישאר במיטה כול היום. נפול פנים ושפוף גב הליכתו אטית וכבדה ורגליו מורמות בקושי. הפנים לרוב מבטן באדמה וכול הגוף שלו קורס תחתיו מהכובד של התחושה. כמו אבן גדולה שיושבת עליו או בתוכו ומושכת אותו למטה. אנשים שנמצאים בדיכאון חשופים יותר מאנשים אחרים לדברי ביקורת. הביקורת יכולה להגיע משני כיוונים. אחד האדם יהיה מאוד ביקורתי על וכלפי עצמו. והשני האדם ביקורתי ולא שבע רצון מהאנשים ומהסביבה.

דיכאון קליני, הוא דיכאון עמוק שלא עובר לאחר שבוע שבועיים שלושה. הדיכאון נפוץ בעולם בכל שכבות האוכלוסייה בנשים וגברים כאחת ילדים נוער ומבוגרים. הנטייה להיות מותקף בדיכאון הפכה להיות נטייה בעלת ממדים רחבים כמו הנטייה ללקות בשפעת

קליני מתפתח ב-16 אחוז מהאוכלוסייה. והוא אף מוגדר ומטופל כנכות בארצות שונות. 10-20% מהאוכלוסייה ילקו בדיכאון ולרוב נשים בתקופת הפוריות. רוב ניסיונות ההתאבדות נובעות מדיכאון וחלק מאלו שמנסים להתאבד אף מצליחים בכך.

קיים חשש לדיכאון קליני כאשר מתרחש אחד או יותר מן הסימפטומים הבאים :

א. הרגשת דכדוך ועצבות יותר משבוע שבועיים ברצף ללא הפוגה.


ב. חוסר מוטיבציה. תקווה, ורצון לממש ולהתמודד בפעילויות יומיומיות. כולל פעולות שגרמו להנאה


ג. אובססיה במחשבות החוזרות על עצמן. תחושות בידוד. נידוי. בידול. חוסר שייכות למשפחה לעולם. רגשי אשמה סביבי נושאים שונים. תחושה שאלוהים או אנשים מענישים אותנו. ולפעמים התחושה מלווה בידיעה שאנחנו לא אשמים לכן העונש נראה אכזרי אף יותר. וחסר התחשבות.


ד. תחושות תשישות עייפות אבדן כושר לפעולות פשוטות. הרעבה עצמית או חוסר ברעב. או בולימיה צורך בלתי נשלט לאכול מכל הבא ליד ולהקיא לאחר מכן. מלווה בתחושות סלידה ולכלוך עצמי. ירידה במשקל כתוצאה מכך. הימנעות מיחסי מין וחוסר תשוקה כלפי המין השני

 

הגורמים לדיכאון

רבים מהגורמים לדיכאון הם בסיסים וקשורים לקיום הבסיסי מזון. שתייה. שינה.

1 רעלים שמצטברים במערכת. מתכות רעילות כמו אלומיניום. זהב. ברזל. שמגיעות לגוף דרך אוכל ושתייה דרך סירי בישול מאלומיניום. גורמים לתופעות של הרעלה בגוף ובנפש חלקן מתבטא בעצב ודיכאון עמוק עד רצון להתאבדות באמצעות קפיצה ממקום גבוה או חתיכת הוורידים בסכין 2 מזונות מעובדים וגאנק פוד שלא מזין את הגוף כפי הצריך. ומכניס לגוף פחמימות ריקות מתוכן. וסוכרים ריקים מתוכן. כשהגוף לא מקבל את כל המינרלים הוויטמינים שהוא צריך.

חוסר במינרלים ויטמינים מסוימים יכולים לגרום להחלשות תפקוד מערכת העצבים וכתוצאה מכך לדיכאון.

3 קבוצת הוויטמינים B חשובה ביותר לצריכה באנשים עם נטייה לדיכאון חוסר בוויטמין יכול לגרום לדיכאון

4 צריכת סמים ואלכוהול קפאין פותחים פתח לאנשים בעלי נטייה דיכאוניים לדיכאון. כמו גם לצמח עצמו יש יכולת להטמיע באדם אינפורמציה שקיימת בצמח –ומתגלה רק בתהליך מבוקר. ידוע היום ממחקרים שכל אלמנט בטבע יכול לעורר ולגרום למצב של דיכאון אם יכנס לגוף ויגרום למצב של הרעלה. למזל מתכת זהב גורמת לדיכאון עמוק אחרי אבדן אהבה. און מעודף אחריות.

5 עייפות מלווה בנדודי שינה חוסר שינה מצטבר יכול בקלות להוביל לדיכאון

6 השתייכות תורשתית למשפחה שחבריה לוקים בדיכאון – אפשר לומר שהתופעה מדבקת ברגע אתה גדל בסביבה אנרגטית שהדיכאון הוא חלק מהמאפיינים שלה –אתה נדבר באותו זרם אנרגטי

7 השתייכות לבליעה נטייה גנטית של קבוצה משפחה שלקתה בדיכאון.

8 השתייכות לקבוצה אתנית ותחושת נחיתות השפלה ביזוי ובידוד בעולם כתוצאה מזה.

9 השתייכות למין הנקבי –נשים פגיעות יותר מגברים – פגיעות רגשית נפגעות אונס אלימות וניצול

10 השתייכות לזוג תאומים או שלישיה זהה יכולים ללקות בדיכאון באותו זמן.

11 השתייכות למשפחה בה נחווה טראומות ילדות, ניצול מיני אונס. ניצול רגשי. אלימות במשפחה אנשים שגדלו בסביבת משפחה לא אוהבת. לא תומכת. ולא מפרגנת. ביקורתית. ורועה שחורות.

12 השתייכות לקבוצת הלוקים בהפרעת אישיות גבולית

13 עודף לחצים בעבודה לימודים בתחום האהבה והזוגיות בתקופות של מלחמות ובמצב כלכלי דוחק. 14 כשהאדם מרגיש שנדרש ממנו ומצופה ממנו הרבה יותר ממה שהוא מסוגל לתת. לעשות. לממש. הפער בין המציאות הנדרשת. בין הרצון שלו או של אנשים מסביבו יגרום לדיכאון.

14 חוסר איזון הורמונאלי וצריכת הורמונים גלולות למניעת הריון

15 חוסר איזון בבלוטת יותרת הכליה

16 חוסר איזון בבלוטת התריס

17 חוסר איזון בבלוטת היפותלמוס-היפופיזה (בלוטת יותרת המוח)

18 חוסר איזון בבלוטת יתרת הכליה

19 חסרון במוליכים העצביים בין תאי המוח.

20 נפילות סוכר בגוף

21 טפילים תולעים וקנדידה בתוך מערכת העיכול ובגוף

 

סוגי טיפולים בתחום הרפואה הקונבנציונלי והאלטרנטיבית

הפסיכולוגיה מנסה להתחקות אחרי הדיכאון ושורשיו, לשחרר כעסים להבין את הלא מודע להעלות תכנים מהלא מודע למודעות ולטפל בהם. קיימות היום מספר שיטות מובילות שמתמודדות עם דיכאון:

· טיפול פסיכו דינמי. התהליך מלווה בחזרה אחורה לילדות וחיפוש אחרי הגורמים שהשפיעו משם על היווצרות הדיכאון. הטיפול ארוך במהותו.

·

· הטיפול הבין-אישי בו מנותחים יחסי החולה עם הקרובים לו, החיים החברתיים עם הקרובים לו והפרדות שהוא חווה מהם. תהליך זה מתמשך על מספר חודשים.

·

· הטיפול הקוגניטיבי. טיפול מסורתי, מול פסיכולוג או עובדים סוציאלי בו עוקבים אחרי צורת החשיבה השלילית ומנסים להפוך את צורת החשיבה לחיובית. טיפול של מספר פגישות עד מספר חודשים

·

· תהליך קבוצתית. קבוצת תמיכה בהנחיה של מטפל שעוזרת להרגיש פחות לבד ופחות כבול לאזיקי הדיכאון השותפות גורמת להרגיש שצרת רבים היא חצי נחמה וגם עוזרת למצוא פתרונות ותשובות מגוונות על ידי שאר חברי הקבוצה שעוזרים אחד לשני להיפתר מתחושות חוסר הערכה עצמית ואשמה דיכאון ופחד להיות מאושרים.

·

· לקיחת תרופות שניתנו על ידי פסיכיאטר –תרופות כימיות מעודדי סרטונין. הסרטונין משפיע במוח על מצב הרוח. בזמן של חוסר בסרטונין הדיכאון מופיע. לכן תרופות מספר נמצאו מעודדות הפרשה של סרטונין. תרופות נוגדי דיכאון כמו . פרוזק, סורקסט לוסטראל ציפרמיל רסיטל ציפרלקס פבוקסיל תרופה פופולריות נגד דיכאון מעכבי ספיגת סרוטונין, וסמים מעוררים. מעלות את רמת הסרטונין

Ÿיש תרופות פסיכיאטרית שבטווח הארוך גרמו לתוצאה הפוכה לירידה של רמת הסרטונין. וכתוצאה מכך דיכאון מוגבר

— תאמת תזונה נכונה יכולה לעזור,באיזון מחדש של רמות הסרטונין, מלטונין, דופמין, אדרנלין ונוראדרנלין שמשפיעים על היווצרות דיכאון. • מניעת היפוגליקמיה – שמירה על רמות סוכר מאוזנות בדם. • הורדת מזונות ממרצים קפה קולה שוקולד תה המכילים קפאין שגורמים ל הורמונים אדרנלין ונוראדרנלין להיות מופרשים

• לקיחת תוסף מזון ויטמיני B – שמחסור בהם פוגע במערכת העצבים בקצב חילוף החומרים ובפעילות המוח. לקיחת תוסף המכיל חומצה פולית – כדי לשמור על תקינות העבירים הכימיים הבין-עצביים. לקיחת ויטמין C – גם מהווה שמירה על נפילה לתוך דיכאון.

· פעילות ספורטיבית – הליכה, אופניים, ספינינג משקולות. מופרשים אנדורפינים והורמונים שמשפרים את מצב הרוח.כוח הסיבולת וחילוף החומרים וניקוי הרעלים בגוף מתגברים כמו גם רמת החמצן שמגיעה לתאים ולכן המצב רוח שמתפר ולו רק גם בגלל תחושת השליטה העצמית שהאדם מרגיש עם עצמו ועם גופו.

— דיכאון קליני עמוק עם חשש להתאבדות שלא חולף עם תרופות, שוק חשמלי יגרום להפרשת המוליך העצבי סרטונין.

· גירוי עצב הואגוס – השתלת קוצב בחזה סביב עצב הואגוס שגורם לעצב לגירוי.

· גירוי מגנטי גולגולתי – אלקטרומגנטים שגורמים לשינוי חשמלי בקליפת המוח.

· גירוי מוחי השתלת קוצב עם אלקטרודות באזורים מועדי פורענות מוח. באמצעות ניתוח רק במקרים קשים.

ניתוח רוחני תהליך ההומאופתי והרובד של הנשמה

· לדיכאון בהומאופתיה יש אלפי גורמים שונים –כמו גם אלפי פתרונות שונים. לכל אדם שמגיע אם דיכאון תמצא רמדי הומאופתית שונה מאדם אחר. סיפור החיים. המאורעות שהובילו לדיכאון והשאירו חותמם. הלך ודרכי החשיבה כמו הלכי הרוח ומצב הרוח –רשת הרגשות שערוגה סביבי הדיכאון ורשת המחשבות שתומכת בדיכאון. מאורעות שתומכים בדיכאון בעבר או בהווה. סביבה מדכאת שתומכת בדיכאון. לחצים וכישלון בכול אחד מתחומי החיים בזוגיות אהבה מיניות פריון. עבודה לימודים.

· התפתחות אישית הורות.

·

· כל אלו ועוד נלקחים בחקר האדם שמגיע לתהליך. ולו ורק לו מותאמים על סמך כול חלקי האינפורמציה מהפשוטה ביותר עליו ועד למורכבת ביותר עליו –טיפות הומאופתיות ללקיחה יום יומית –או בכדורים קטנים. הטיפות ההומאופתיות נותנות למערכת החיסון הנשימתית הנפשית והפיזית גירוי-הגירוי מופעל על הנשמה ומשם הוא מתגלם גם בנפש ובגוף. הגירוי העדין עוזר לנשמה למצוא בתוכה את הפתרונות למצבים חסרי המוצא שאותם היא חווה. להגיע לפתרון. לגבש את הכוח של עצמה מחדש –כדי להוציא לפועל את הנוסחה החדשה –הפתרון המוצלח יותר עבורה כדי לשפר ולקדם את מצבה.

· דיכאון כול דיכאון מתחיל ממקום בנשמה של חסר וחסך –של תחושת נחיתות ואין. תפקידה של הנשמה בתהליך התיקון שלה למצוא את היש- את האהבה את ההתמלאות.

·

· התמלאות זו יכולה להיות מושגת ברמות שונות ובצורות שונות. ותחושת היותך חיובי במי ומה שאת/ה שהיא התחושה הבסיסית לכול מצב קיומי באשר הוא.

·

· היותך חיובי. מועיל לעצמך ולסביבה. מודע ויכול לפעול לשינוי. מסוגל לתפקד ולהוציא לפועל ברמות שונות של הקיום שלך את הרעיונות הידיעות והרצונות שלך. הם אלו שיגרמו לך להרגיש בסופו של דבר שתפקידך ומקומך בעולם נכון הוא. אם אתה מרגיש חסום בלתי מסוגל ליצור להפעיל להשפיע לגרום לבצע או להילחם על מצוקות קיימות שנגרמו לך או לסובבים אותך. אתה תרגיש מושפל. חסר כוחות. חסר אנרגיה. חסר יכולת. חסר תיקווה. חסר תוחלת. וחסר משמעות. ריקנות תעטוף את קיומך.

· לכן חשוב באמצעות ההומאופתיה לגרות את הנקודות הבריאות הקיימות בתוך האדם בנשמתו- נקודות שלמרות שהם לפעמים קבורות עמוק במעמקי התודעה הן תמיד שם מחכות כמו פרח שמכוסה בהרבה שכבות של סלעים ואבנים –לקרן אור שתחדור ותעורר אותם לצאת החוצה ולפרוח. כול אדם ובתוך כול אדם נמצאים ניצנים חבויים כאלו שרק מחכים לקרן אור ואנרגיה שתסוך עליהם ותיתן להם כוח להתרומם למעלה.

· ההומאופתיה עושה זאת –היא נוגעת בדיוק רב באותם מקומות באותם זרעים חבויים של נשמה. עוזרת להם להיחלץ. ממקום המחבוא שלהם ולעלות מעלה לכיוון האור לכיוון הקיום והמימוש של העצמי בכוחות העצמי החבויים ורק מחכים לעידוד. ההומאופתיה מדויקת להפליא –היא פוגעת בדיוק רב באותן נקודות שכול אדם יחשוף שקיימות אצלו ולא זכו למימוש-ואצל כול אדם הזרעים הם שונים. אין אחד דומה לשני. אין דיכאון אחד דומה למשנהו. שלא כמו ברפואה הרגילה. החיפוש הוא מתמיד אחרי הייחודי והשונה אצל כול אדם. כול דיכאון מתוקן בצורה שונה. אלף דרכים מובילות לאותו נהר שנקרא חיים. ויצירה.

· ניקוי רעלים הוא בסיס להרבה מצבים שדורשים מהמערכת של הגוף לחזור לאיזון

בדיקת רעלים חסרים ועודפים של מינרלים יסודות קורט ומתכות על ידי בדיקת שיער תיתן דוגמית מדויקת לגבי המצב הביוכימי הקיים במערכת של האדם והיכולת להתמודד עם המצב בצורה מדויקת מבחינת התאמת תזונה וניקוי רעלים

בעת דיכאון בכל מקרה מומלץ

לפנות לרופא משפחה. שמכיר את המטופל ובמקביל יש לפנות לפסיכולוג. דרך קופת-חולים ומרפאה משפחתית, שיקבע אם יש צורך בפגישה אצל פסיכיאטר או נירולוג להמשך טיפול רפואי. ובמקביל רצוי לפעול יחד עם הרפואה האלטרנטיבית כדי להשיג איזון מחודש

 

 

 

הפרעות אכילה

 

הפרעות אכילה נובעות ממקור של חוסר מנוחה קיומית. חוסר מנוחה קיומית שנובע מחוסר יכולת להכיל את העולם ואת הקיים מסביב. כפי שאנו רואים בכול סוגי הפרעות האכילה ישנו פטרן של בעיה בהכנסת מזון לגוף והוצאת המזון – הקאתו או הוצאתו באמצעות משלשלים.

כך שבסיכומו של תהליך ואו בתחילתו האדם מנסה למנוע ואו להשהות את זמן המזון בתוכו לזמן הקצר ביותר ניתן -הזמן הכי קצר הוא כמובן חוסר הכנת מזון בכלל ואת המצב הקיצוני הזה של שהות אפסית של מזון בגוף אנו רואים באנורקסיה.

המצב של שהות קצת יותר גדולה של מזון בגוף אנו רואים בבולימיה שם המזון נפלט מיידית אחרי הכנסתו. זאת אומרת שאין לאדם את היכולת לסבול את מה שחודר אליו מבחוץ – שאותו המזון מסמל. אך מהו באמת אותו דבר שהאדם מנסה למנוע חדירה שלו האם זה באמת מזון או משהו אחר?

מניסיון אישי של מי שסבלה בצעירותה בכול סוגי הפרעות האכילה מינקות ועד גילאי ה 20 המוקדמות – אני יכולה להעיד על כך שהדבר שאותו אנו מנסים למנוע הוא – רגשות שליליים ומסרים שליליים שמנסים לפלוש לתוך האני שלנו ולהזיק לו – רגשות מחשבות ופעולות ומסרים שליליים שאנשים כגון קרובי משפחה מורים ילדים מהכיתה משלחים לעברנו.

כמו גם מסרים שליליים שמופצים בכל כלי התקשורת. כמו גם מסרים דיכוטומיים בעלי משמעות כפולה וזה אומר מסרים מזויפים -מישהו שמציג שהוא כאילו אוהב אותך אבל בפועל הוא שונא או סולד ממך ועושה פעולות שגורמות לך נזק. או הורה שאומר משהו אבל בפועל מתחת לפני השטח הוא מתכוון להפך.

אנשים ילדים ונוער שסובלים מהפרעת אכילה הינם בעלי סף רגישות מאוד גדול לאמת ולשקר. כמו גם לאנרגיות שליליות – וכמו שהרגישות שלהם מאוד גבוהה – כך גם החוסר יכולת להגן על עצמם בפני חדירה של דברים שליליים מבחוץ לבפנים.

האוכל מסמל את העולם החיצוני – האוכל הוא הדבר היחידי שבן אדם יכול לשלוט על חדירה שלו ועל הוצאתו. אין שום דבר אחר שאדם מכניס ואו מוציא מהגוף שהאדם יכול לשלוט בהכנסתו והוצאתו.

אוויר למשל הוא דבר שנכנס ויוצא ללא שליטתנו. שדה הראייה והשמיעה שלנו מותקפים במסרים אין סופיים ומהירים בכול שעות היממה – לא ממש נשלט על ידנו מה יכנס ומה לא למוח. דברים שאנשים אומרים חושבים מרגשים ומתנהגים כלפנינו אלו דברים שלא אנו שולטים בכניסה שלהם עד הסוף ובהוצאתם

לכן הדבר היחידי שנשאר לנו שליטה עליו הוא האוכל וכך הופך האוכל לכלי שדרכו נעשת קומפנסציה -וזה אומר שהוא משמש תחליף לאותו כוח שאין לנו בפועל לאותו כלי של לשיטה שהיה צריך להיות ואין לנו – על שליטה של נתונים ועל כניסתם מבחוץ לתוכנו ועל הוצאתם מתוכנו החוצה חזרה.

לרוב מי שלא מאוד רגיש וגם מערכת החיסון שלו הרגשית חזקה -אין לו את הבעיה הזאת והוא גם לא צריך למצאו כלי תחליפי שדרכו הוא ירגיש חזק ושולט על העולם שמסביב לו ובתוכו -אך מי שלא נאלץ למצוא דרכים חילופיות וזוהי הדרך היחידה שנותנת תחושה כאילו של שליטה במצב – הבעיה היא שהכלי הזה הופך להיות מלכוד -אני קוראת לזה מלכוד 88 כמו מספר האין סוף שאין ממנו מוצא. ואתה נע בתוכו בלוף אין סופי.

היום אחרי התמודדות רבת שנים בצעירותי עם כול סוגי בעיות האכילה -ואחרי שצלחתי את הנהר ואף למדתי איך לטפל בכול השורשים הסמויים שמובילים אליה – אני יכולה להצהיר שאת כול התשובות מצאתי בתחום הרפואה המשלימה בה אני מתמחה היום ובשיטה שפתחתי לה אני קוראת מוח -היהלום דרכה אני מספקת תשובות לסובלים מההפרעות אלו.

מתוך ההתנסות הקלינית אני יכולה לומר שמתצפית ממאות לקוחות שסבלו כמוני מתופעות הפרעות האכילה זהו המכנה המשותף העמוק ביותר של כולם.

כמו כן קיים מכנה משותף נוסף והוא שכמעט כולם 95% הינם אנשים מוכשרים בצורה יוצאת דופן רובם מחוננים ואו בעלי כישורים מיוחדים. הרבה מאוד עוסקים ומוכשרים באומנויות. הרבה מאוד הינם ילדי אינדיגו וקריסטל – כמוני שרמת המורל מוסר אמת צדק חתירה לשלומות היא מהגבוהה ביותר – שכן הנשמה מגיע ממקור גבוה של מלכות – ורובם באלו לעשות שינוי תודעתי לא רק לעצמם אלא גם לציבור.

לכן ההקשבה שדורש האדם שלוקה בהפרעה הינה בעצם תחליף לסוג ההקשבה שהוא אמור לקבל גם ללא הימצאות המחלה בעיה – וזה אומר שהוא בעצם לא מקבל את אותו סוג הקשבה לצרכים המיוחדים שלו כילד מיוחד בצורה טבעית ולכן הוא נאלץ להשתמש במניפולציה של הרעבה עצמית כדי לקבל הקשבה בדרך בה הוא צריך לקבל כדי לממש את עצמו נכון.

אני חוזרת ואומרת להורים – הדרך היחידה לספק לילד לכל ילד תנאי גידול נכונים ולא לאלץ אותו לפתח תסמינים של הרעבה עצמית או תסמינים אחרים היא באמצעות הקשבה עדינה. ביטול הצורך בביקורת ושיפוט של הילד. והצורך לשלוט עליו.

נתינה מסיבת של אהבה ללא תנאי והערצה למי שהוא בצורה טבעית בלי הצורך לשנות אותו על פי הסטנדרטים החברתיים או האישיים. אלא העצמה של התכונות הטבעיות עימם נולד. כשאתה מקבל את הילד שלך כמו שהוא ומקרין לו הערצה והאהבה אמיתית -הוא לא זקוק להילחם על עצמיותו.

המלחמה עם המזון היא מלחמה על העצמיות הטבעית אותה מישהו מנסה לרמוס לילד ולרוב זה מישהו מהוריו אחיו או ילדים וקרובים אחרים להם יש כוח לכך. כך שמזווית הראיה שלי כול הפרעות האכילה בתוך הזרע של הפורענות מסתתר אוצר יקר שרק צריך לדעת לטפח אותו נכון ולתת לו את המקום להבריא לגדול ולהפריח פרחים של עוצמה.

שלכם ד"ר נורמה אדית דניאל

 

 

 

לפני התחלת התהליך אצלי המלווה בפיקוח פסיכיאטרי יש להבין שכל אדם החיי במחיצת האדם שסובל מהפרעה נפשית כזו או אחרת הינו -חלק מתשלובת הסיבות הנוכחות וקיימות במקרה של הלקוח העיקרי. לכן מומלץ בפרט במקרים סבוכים לאחד כוחות ולטפל בכל החיים במחיצת הלקוח שסובל מההפרעה העיקרית. כדי להאיץ את קצב ההחלמה שלו. במקרים מסוימים בהם השפעת הסובבים על הלקוח שסובל מההפרעה הנפשית הינה קשה מסיבית ופוגענית.

 

הדבר הינו חובה -לא יעזור טיפול ותיקון מכל סוג באם הגורם להפרעה שנמצא באזור החולה לא יוסר. לדוגמא: במשפחה בה יש נערה שסובלת מהפרעה אישיותית הכוללת נטייה אובדנית. במצב בו הנערה סובלת מהתנהגות שמקדמת את ההפרעה שלה – פוגעת בה ומהווה גורם מלבה לנטייה האובדנית. בכדי להפסיק את הנטייה חובה להפסיק את הגירוי המתמיד שגורם לנערה לחשוב בצורה אובדנית. יש צורך להבין שאין מדובר בהאשמה של מי מהגורמים שסובבים את הנערה.

 

אלא בהבנה שמשהו בנערה מגיב הפוך מהרצוי -ובצורה נקרא לזה אלרגית לסוג מסוים של אמירות והתנהלות כלפיה שמתפרשות בתוכה כתוקפניות. בעלות אופי של שנאה. של טינה. של עינוי. של ביקורת ושיפוט וחוסר אהבה. לפעמים הערה פשוטה שאדם רגיל יקבל בשיחה כביקורת בונה -תתפרש אצל הנערה כסיבה לחתוך את עצמה או לקפוץ מהחלון אל מותה. יש צורך לטפל גם ברגישות שאיבדה פרופורציה וגם בגורם שגורם לרגישות -לפעמים זהו קרוב משפחה לפעמים חברים לפעמים מוסד לימודי ואנשים בתוכו ולפעמים שילוב של כולם. ללא טיפול בשורש מכל הצדדים התופעה לא תוכל להעלם לחלוטין. והנערה תמיד תגלוש לאובדנות.

 

נושא ההתאבדות הנטייה האובדנית בקרב ילדים בני 5 ומעלה עד גילאי ה 20 הוא נושא כאוב שאני נתקלת בו בעבודתי כל יום -אך גם חוויתי אותו באופן אישי. זהו עוד תחום שאני אוהבת לקדם בילדים ונוער שסובל מהתופעה מתוך היכרות אישית עם המחשבה האובדנית.

מחשבה אובדנית יכולה להיות משהו שמלווה אדם לאורך כל חיוו אם הוא לא מוצא פתרון ותשובה לעצם ההישנות של המחשבה בתוכו -מהיכרות עם התופעה לעומקה ומתצפית בלקוחות המחשבה האובדנית לא תמיד נשענת על מציאות אמיתית אלא על מציאות מדומה אותה מרגישה וחווה הילד נער אדם -כאילו הוא חלק מחייהם ואתן דוגמא אחת:

לילד בן 5 שהגיעו עם רצון עז למות. הילד ילד בעל פני מלאך -אך הוא מרגיש שהוא נראה כמו מפלצת. ההורים שלו נהדרים לא ניתן לזכות אצבע מאשימה כלפיהם -והילד כאילו משום מקום הגיע לעולם עם שנאה עצמית רצון להרוג את עצמו תחושת נחיתות עצומה תחושה שהוא נראה כמו מפלצת מכוער כמו הלילה -ואתה מסתכל על ילד שנראה כמו מלאך מתנהג כמו מלאך ושהייתי רוצה ילד כזה לעצמך כל כך טוב מכל אספקט -רק שההרדיסק הפנימי שלו נמצא במאבק קיומי אמיתי בין החיים למוות. כאילו באמת נכנס בו שד שרוצה להשתלט עליו ואותו צריך לסלק.

בשיטת מוח היהלום שפיתחתי -אכן יש הסתכלות גם לגלגולי חיים קודמים וניקוי שלהם וגם להשפעות טורדניות חיצוניות שלא תמיד הם רציונאלית ולא תמיד הם מכאן. לילד כזה לקח בין 2-3 לחזור לעצמו ולהפסיק לחשוב את כל סוגי המחשבות הטורדניות אודות מוות עצמי וכיעור ונקמה בעצמו -אולי על זה שהוא כזה יפה ומקסים. ל

נער ונערה בעלי אותה חשיבה ניתן גם להשיג תוצאה בין 2-4 חודשים ותלוי גם באיזה עוד גורמים ותשלובת סימפטומים נוספים מלווים את המקרה -וכמובן אם הם לוקחים כדורים התהליך שונה וארוך יותר בהתאם

אך מה שאני רוצה להצביע כאן הוא שבהיותי ילדה צעירה שהחלה לחשוב על מחשבות אובדן שהפכו להיות אינטנסיביות ונכנסו עמוק לתוך גיל הנעורים -בליווי גם של מחלת האנורקסיה ממנה סבלתי -בזמן ההוא לפני 30 שנה לא היו תשובות מדעיות חוד משמעיות ובעלות אופי ברור בולט שאין בו ספק -כי התוצאה ניראת מידית בשטח -תוך מס חודשי טיפול. ב

תקופה שאני סבלתי מהתופעה הטרדנית הזו נאלצתי לשאת אותה על גבי שנים ארוכות בטרם גיליתי לבדי שיש שיטות ברפואה משלימה שבאמצעותן אם אלמד אותם אוכל להבריא ולנקות את המחשבות הרעות מהמוח. היום בזכות הידע של ה 30 שנה שצברתי לצד ההבנה והראיה מתוך עצמי ומתוך בעלי אותה נטייה לעובדה שככול הנטייה אובדנית היא סכנת חיים ממשית


כך גם היכולת להיפתר ממנה לחלוטין הוא ממש מוקצן לצד השני והכוונה -שהתופעה פשוט נעלמת בלי הצורך להילחם בה או לעבוד עליה -היא פשוט נעלמת ממוחו ומחשבתו של הילד -נער נערה בטיפול המתאים -לכן הקיצוניות בין צד אחד של המתרס בו התופעה הזו כל כך מאיימת מפחידה קשה ומסוכנת לצד האחר בו אכן ניתן לטפל בה מיידית ממש מהר ולהעלים את העדות להיותה ממש מהר יחסית למה שאני מכירה מילדותי -היא שמדהימה בעיני -ואני חושבת לעצמי כמה שנים של סבל יכולתי שימנעו ממני אם היה מישהו כמוני היום בה ופשוט מנקה לי תא המחשבה הזאת מהמוח מהתודעה ומחזיר לי את החיים של הילדות למסלולם הטבעי והנכון

אבל זה לא קרה לפחות במקרה שלי אולי כנראה כי זוהי דרכו של הבורא ללמד אותי לרפא את עצמי ומתוך כאן ללמוד לרפא אחרים – ולדעת ולהכיר בכך שהבורא נתן לנו את כל הכלים להתמודד עם כל בעיה ולא משנה מה גודלה צורתה וצרתה -הוא יודע את הפתרונות -הוא ברא את הצרות אז הוא מכיר את הדרך החוצה מהם -ולכן כך מה שנותר הוא לעקוב אחריו וללמוד אותו ואת הלכי חשיבתו לעומק לרוחב ולכל אורך החיים -ומשם תבוא ההצלחה.

כמובן וללא יוצא דופן כל ילד או בוגר שסובל מהתופעה חייב להיות בפיקוח פסיכיאטרי ואו לפחות פסיכולוגי בזמן התהליך הטיפולי לכל אורכו ועד לסיומו. כי מדובר בפיקוח נפש.

כל טוב. ד"ר אדית נורמה דניאל.

 

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.