טיפולי שיניים ורפלקסולוגיה

איך קרה שטיפול השיניים הפך להיות פחות נורא?

את הקשר שלי עם רופאי השיניים התחלתי עוד בהיותי ילדה קטנה. כבר אז הבנתי, שכדאי לי מאוד לאהוד אותם, וככל שאעשה זאת מהר יותר – ייטב לי. במהלך השנים, שמעתי לא פעם ולא פעמיים, אנשים המספרים על פחדיהם מפני טיפול השיניים. חלקם אף דחו טיפולים, ואולי אף לא הגיעו בכלל למרפאת השיניים מחמת הפחדים והחרדות שמלווים אותם. עיסוקי היום, כמטפלת ברפלקסולוגיה, חיבר אותי שוב עם פחדים אלה, והפעם מזווית אחרת. בפן המעשי, אני מטפלת לפני ובמהלך טיפול השיניים, במטופלים חוששים וחרדים. מאז התחלתי לטפל במרפאת שיניים, הזדמן לי לראות מטופלים מלווים בפחדים בכל שלבי הטיפול: כאלה שחוששים לשכב על כיסא הטיפולים, כאלה שלוקח להם זמן לפתוח את הפה לקבלת זריקות הרדמה, כאלה, שבכל רגע ורגע צריכים לדעת בדיוק מה עושה הרופא ומה הוא מתכנן לרגע הבא, כאלה שלא מפסיקים לדבר וכן הלאה. למזלם, רופא השיניים – ד"ר אורי זילברמן, מיטיב להבין פחדים אלה, וצרף אליהם, לטיפולים מורכבים את טיפולי הרפלקסולוגיה אשר מקלים רבות. היטיבה לתאר זאת אחת המטופלות באמרה במהלך הטיפול : " ד"ר, היא (הרפלקסולוגית) מפריעה לי לפחד"…ככל שאני מלווה באמצעות רפלקסולוגיה יותר ויותר טיפולי שיניים, אני שמה לב לירידה משמעותית בחרדותיהם של המטופלים וכן ירידה בתחושות הפיזיות המלוות אותם כמו תחושת הבחילה.

אני מתמקדת בעבודתי בהרגעות, דהיינו עבודה על מערכת העצבים והמערכת הרגשית, כפי שהן מתבטאות בכפות הרגליים. עם הזמן, למדתי לעבוד באופן שונה של מגע כאשר המטופלים מקבלים זריקה, או עוברים עקירת שן, השתלה, תפירה וכל דבר אחר. למדתי להתאים עבודתי לאופן הטיפול אותו הם מקבלים.  אחד המטופלים אמר במהלך טיפול – "אני מרגיש את העבודה על הקצוות. הן בראש והן ברגליים, וזה מרגיע מאוד". כאשר אני שומעת מטופל שסיים טיפול אומר: " לא חשבתי שכך יכול להיות טיפול שיניים. חבל שזה לא היה קודם",  אני יודעת שאנו בכיוון הנכון.

אפשר גם אחרת. אפרת ארנון, מורה ומטפלת בכירה ברפלקסולוגיה, המתמחה בחרדות, בנשים במעגל החיים.
Efrat2410@012.net.il 050-7617651 / 03-5752898

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.