מוח יהלום

ראיון עם ד"ר אדית נורמה דניאל, בעלת תואר דוקטור כבוד ברפואה משלימה D.A.M. PhD & MBMD , מטעם אוניברסיטתUSA  MIND BODY MEDICAL CALIFORNIA ד"ר דניאל מתמחה בנתינה של מענה שלם לבעיות שאין להם מוצא ופתרונות בתחומי הרפואה הרגילה והפסיכיאטריה. בעלת ניסיון ותוצאות מוכחות באמצעות שיטת מוח היהלום שייסדה הנשענת על הידע שלה והפיתוח של הידע שרכשה בתחומי ההומיאופתיה, נטורופתיה, ניקוי רעלים וטיפול מרחוק באמצעות ביואורגונמי והתמרה.

בתקופה האחרונה אני שמה לב שכמעט ואין ילדים שטרם נשלחו או נלקחו בצורה יזומה על ידי הוריהם לאבחון כלשהו הקשור לתפקוד שלהם במסגרת הגן או ביה"ס. המילים "הפרעת קשב" ו- "ADHD" הפכו נפוצות למדי, כשמילת הקסם השגורה בפי כולם הינה "ריטלין".

להלן ראיון שקיימתי עם ד"ר אדית דניאל, העוסקת מזה 28 שנה ברפואה משלימה ועובדת בצמוד לטובי הפסיכיאטרים הבכירים בארץ, נותנת ומאפשרת לצידם מענה שלם ופתרון מלא לכל סוגי הבעיות של הנשמה שמתממשות בכל סוגי ההפרעות הנפשיות החל במצבי אובדן וחשיבה אובדנית. הפרעות אכילה. הלם קרב. סכיזופרניה. מאניה דיפרסיה הפרעות קשב היפראקטיביות מחלת השינה ועוד. הן בילדים נוער ומבוגרים. דר דניאל מתמחה בנתינת מענה ואיזון מלא לבני נוער שעברו אשפוזים מכות חשמל זריקות ואין ספור כדורים פסיכיאטרים.

דר דניאל מוציאה אותם מהמצב שלרוב נכפה עליהם ומחזירה אותם לשפיות כמעט מלאה עד מלאה ובהתאם לסוג הבעיה והנזק שגרמו להם הטיפולים הרבים והמצב של חוסר האישון עימו הגיעו. ד"ר דניאל תציג בפנינו זווית נוספת לתופעת הפרעת הקשב והריכוז שהפכה בעינה לכלי מכירה של סמים על ידי יצרי הסמים. את הילדים הפכו בעיני לכלי שרת לאינטרסים כלכלים של חברות התרופות ולכן היא מכנה את התופעה שהולכת וצוברת תאוצה בשנים האחרונות בהצלחה רבה לטובת הנהנים על גבם של הילדים " אלימות שמופעלת באמצעות איומים ונתינת סמים קשים לילדים ונוער ואנשים צעירים ומחוננים שאין להם את הכוח להתנגד כי הם תלויים ולכן נעשת כאן פעולת כפייה סיסטמתית ומתוחכמת על  גבי חוסר האכפתיות הבוטה בו הורסים להם את  תאי המוח והחיים כולם כדי להפוך אותם לצייתנים ממושמעים ובובות קורבן של החברה"

הצהרה זאת שדר דניאל מצהירה –נולדת לאור הניסיון העשיר שלה והאישי שלה אותו היא עברה מילדות – והניסיון העשיר שלה אותו היא רכשה כמטפלת וכמי שטיפלה עד היום באלפי בני אדם ילדים ונוער. התמידה ולמדה את כל השיטות הכי מתקדמות שיש בידיהם לטפל בכל סוגיה ללא עוררין ובפרט לצד הרפואה הרגילה. שיטות שקיימות היום בכל מוסד רפואי קופת חולים ובית חולים לצד הרפואה הרגילה. וניחנות בכל הידע המלא לתת מענה מלא לכל תופעה אנושית ובעיה אנושית ובפרט ובפרט לכל סוגי הבעיות של ילדים ונוער – בצורות שאינן פוגעות בילד בנער/ה בזכויות האדם שלהם, במוח שלהם ובתפקודם המלא.

שיטות אלטרנטיביות עדינות זהירות ומדעיות שלא הופכות את הילד לפרזיט וזומבי של חברה שלא יודעת לתת מענה ברמה גבוהה לילדים מחוננים ובעלי כישורים מעל ומעבר. שלא יודעת לתת מענה אנושי –בעל התייחסות לטובתו העליונה של הילד. אלא בוחרת לקטלג ילדים ולהכניס אותם לנישה שהורסת להם את כל החיים שלפניהם. ומתפלת בהם כקורבנות של סמים שנכפו עליהם –ובאמצעותם הם נתונים לכל חייהם אחרי זה לשליטה של מבוגרים וגופים כלכליים שניזונים מהם למשך שארית חייהם וגוזלים להם את השנים הטובות והיפות ביותר.

ד"ר דניאל, מה דעתך על הריבוי הגדול של מקרי הפרעות קשב וריכוז וקשיים שונים בתפקוד של ילדים שיש היום?

אני לא מתייגת באמצעות כותרת את הבעיות השונות שמהן סובלים ילדים. אני מתייחסת לכל ילד בפני עצמו. בתחום שאני עוסקת אין תיוג של בני אדם –יש מחקר של האדם השלם.

שכן אצל כל ילד ההפרעה נובעת ממקור אחר וגם מתבטאת בצורה אחרת. הפרעה אחת תמיד תתווה לשלל תופעות ומצבי חוסר איזון נוספים בנהם : הפרעות התנהגות, הפרעות אכילה, הפרעות התפתחות, קושי בתפקוד במסגרות, קשיי חשיבה תפקוד ורגש מקלים עד קשים  במגוון רחב של נושאים עימם הילד ונער צריך להתמודד ביום יום. לכן כל מקרה צריך וראוי להיחקר לגופו בלי להנחיל עליו תוויות שמקטינות את מי שהוא כאדם שלם.

כשילד מגיע אלי אני מבצעת תחקור מלא של הילד ושל הוריו שכולל: שאלות על ההיסטוריה של הילד החל משלב ההתעברות של האם וכל בעיה שליוותה את האם לאורך ההיריון שלה עימו, מרגע ששמעה ובישרו לה על היותה בהריון ועד ללידה וזה כולל: לחצים, מתחים, חששות, דאגות שליוו את האם. כל בעיה פיזית ואו נפשית שהיא חוותה בזמן ההיריון והלידה שהילד כעובר ירש וקיבל כחלק המתוכנת יסוד שלו כגון: מעבר דירה. הפסקת עבודה. דאגה כלכלית. דאגה שלא תוכל לתפקד כאם. בעיה בין בני הזוג. מערכת יחסים לא יציבה ואו פוגעת שפוגעת בה. ועוד. פטירה של אדם אהוב בזמן ההיריון שהשפיעה על האדם. פרידה מאדם יקר. ועוד. כמו כן כל בעיה וסיבוך בזמן הלידה עצמה. מתחילת ההיריון כל מידע רלוונטי להבנת המקרה של הילד, כמו גם כל סוגי הכדורים ניתוחים שהיא נאלצה לעבור.

ההתמחות שלי היא בעצם במציאת הסיבה שגורמת לתופעה או לסך כל התופעות שהילד מגיע איתן ושגורמות לו לצאת מהאיזון. בתחום הידע שלי קיימת ההבנה וההוכחות לכך לצידה שצריך לטפל בגורם הנסתר ואו הידוע תמיד זוהי איזה שהיא סוג של טראומה  שגרמה לילד לצאת מאיזון מלכתחילה – ולא בתופעה החיצונית הסימפטום שבא בדמות של הפרעת קשב, הפרעת אכילה, דיכאון וכד'-אלו הם רק סימפטומים של משהו יותר עמוק שדורש התייחסות ופתרון מלא ועמוק ולצמיתות כול הניתן.

מה למשל יכול לגרום להפרעות השונות הנ"ל בקרב ילדים?

דוגמא אחת מיני רבים היא :העולם שלנו מלא ברעלים שמקיפים אותנו ואת ילדינו, רעלים שהחשיפה אליהם משפיעה ואף גורמת לרבות מהמחלות וההפרעות הקיימות היום.

אין מספיק מודעות לכך שרעלים, שיכולים לבוא בצורה של חומרים כימיים, של קרינה, של ריסוס, צבע, עובש ועוד, יכולים להשפיע עד כדי כך ולגרום להפרעות קשות בתחום הרגש וההתנהגות עד כדי אלימות מחשבון אובדן ואף ביצוע רצח כמוש אנו רואים ריבוי של מקרים כאלו בארצות הברית –ארצות הברית המדינה הכי מתועשת –ולכן החומרים הכימיים גורמים להרעלות קשות שם שמתבטאות ומגיעות לא פעם אחת עד למקרי אלימות קשים.

איך אפשר לדעת אם הילד אכן הורעל או נחשף לחמרים רעילים?

במקרים מורכבים אני ממליצה להורים ללוות את התהליך בבדיקת שיער שבודקת רעלים במערכת. כמו כן אשלח את ההורה עם הילד לכל בדיקה רפואית שיכולה לתת עוד אור על המקרה ולכל רופא שיכול לתת דיאגנוזה אבחון ומידע נוסף על הבעיה ועל פי הצורך והמצב של הלקוח. כמו כן חושב לציין אני לא דיאטנית או תזונאית, אני מגיעה מתחום החקר של עודף הרעילות והשפעותיו על המערכת כולה של האדם והילד. גם חוסר או עודף במינרלים וויטמינים כלשהם יכול במצבים קשים לגרום להרעלה קשה ולבעיות רגשיות קשות מאוד מכל הסוגים כגון דיכאון חרדות סכיזופרניה אובדנות הפרעות אכילה ועוד.

אז מה עושים כדי להחזיר את הילד לאיזון?

 החזרת הילד לאיזון, חייב להגיע מכמה כיוונים בעת ובעונה אחת. באמצעות מספר שיטות במקביל – אותם אני מתאימה אינדיבידואלית לכל ילד וילד אחרי תחקיר מעמיק של אורח החיים וההתנהלות שלו בכל התחומים, בדגש על ניקוי רעלים.

לשיטת הטיפול שפיתחת קראת "מוח יהלום" – למה?

קראתי לשיטה שלי מוח יהלום כיוון שעובדתית היא כל ילד שרק מגיע לעולם לפני שעולם  המבוגרים מקלקלים אותו הוא בעצם אוצר, ויהלום בפוטנציאל.המוח שלו חד מבריק ומלא בתכונות חיוביות כמו יהלום יקר. אם הוא יקבל סיבה תומכת אוהבת ללא תנאי ובריאה ללא תנאי הוא יגדל להיות מי שהוא נולד –יהלום. אם לא הוא יגדל להיות ההיפך מזה פחם- ויש לא מעט ילדים שמתדרדרים לסמים לאילמות ופשע בזכות טיפול לא נכון במוח שלהם.

בעידון של היום נולדים ילדים בעלי כישורים עצומים, חכמים במיוחד, בעלי תכונות של מנהיגות, בעלי כישרונת באומנויות במדעים במחשבים בעלי מוח מתמטיקאי ועוד ילדים אלו מכונים ילדי אינדיגו וקריסטל. כל ילד כזה הוא יהלום. אבל אם אותם ילדים יחיו בסביבה שבה לא יכבדו אותם, ישפטו אותם כל הזמן, יענישו אותם, יזינו אותם בחומרים רעילים גם במזון רוחני וגם במזון פיזי, אזי הם יתחילו לפתח בעיות החל מבעיות קלות ועד בעיות קשות ביותר כמו הפרעות אכילה, חוסר בטחון, דיכאון, אובדנות ועוד.

איך כל זה נוגע לריטלין?

נחזור רגע לילד המדהים, ליהלום שלנו. הוא כל כך מוכשר וחכם אבל בדרך כלל יגיע למסגרת, בין אם בגן הילדים ובין אם בביה"ס, שבה ישנם 30 ויותר ילדים בכיתה עם מורה אחת. וכך קורה שהרבה פעמים למרות שהילדים מוכשרים מאד המורה תמליץ להורים שלהם לבדוק מה אפשר לעשות כדי שיהיה קל יותר להתמודד איתם בכיתה.

כי למסגרת החינוכית אין דרך לתת לילדים שהם פעלתניים יותר, סקרנים יותר, לפעמים בעלי קליטה מהירה יותר, את תשומת הלב שהם זקוקים לה. וכך קורה שכל כך הרבה ילדים בימינו נוטלים ריטלין.

אבל יש מקרים שבהם ריטלין יכול לעזור.

למעשה אני לא נכנסת לזה –כי ריטלין ממש לא מעניין אותי אישית –יש לי את כל הידע איך לעשות שינוי שלא דורש הרעלה באמצעות סם של המוח – ולא חסרים פתרונות אחרים. יש הרבה דרכים טבעיות ובטוחות יותר לטפל בילדים בלי סמים ובלי ריטלין, כמי שמכירה את שלל הפתרונות אני לא מקבלת תירוץ של אף הורה שטוען שלא מצא פתרון אחר באמצעות הרופאה המשלימה.

ריטלין כמו כל סוג של סם אחר ואו תרופה, גם אם הוא עוזר בנקודת זמן ספציפית, לא נותן פתרון מלא לשורש הבעיה –תפסיקי אותו יחזרו כל התופעות ולא רק הם עכשווי יתווספו להם גם כל קשת תופעות הלוואי של הסם ואו הגמילה שלו –שזה מחמיר את הבעיה כפול שלוש ממה שהיא הייתה במקור. ראיינתי בעבר פסיכיאטר שנתן את התהליך של הבת שלו לדוגמא כמה שזה הזיק לה והוא עומד מאחורי כל מילה בנושא ועובד עימי היום.

בנוסף לשני התארים שלך ברפואה משלימה, את קיבלת תואר ד"ר של כבוד, בזכות מה?

נכון, קבלתי תואר ד"ר של כבוד לרפואה משלימה, בזכות הניצחון האישי שלי את מחלת האנורקסיה בה הייתי חולה מילדות באמצעות הכלים שרכשתי ועל הפיכת המחלה לידע לטובת הציבור בכל הקשור לאיזון בכל הרמות של האדם ובמתן מענה ופתרון מלא לתופעות ובעיות שנחשבו כחסרות מרפא.

לסיכום, מה היית רוצה לומר להורי הילדים שסובלים משלל התופעות שהזכרנו?

אני רוצה להזכיר להורים שילד הוא מתנה שהם קיבלו ואוצר. כל מתנה ואוצר ניתנת לנו בתנאי שנדע לשמור עליה לאורך זמן –במידה ולא מתנהלים נכון עם הילד ונותנים לו להרגיש קורבן מנוצח בעל רגשי נחיתות ותחת טייטל שלא מכבד אותו ואת שורש הבעיה שלו שדורש פיתרון -ומכריחים אותו לבלוע תרופות- הילד ואני ראיתי מאות מקרים כאלו כשהוא גדל מספיק כדי להחליט עבור עצמו –הוא הרבה פעמים בוחר לנתק כל קשר עם מי שגידל אותו בצורה הזאת נכון גם עם הוריו –כי הוא מרגיש שעשו לו ולמוח ולתפקוד ולחיים שלו פשע –ולרוב הוא לא מוכן לסלוח על השנים של העוול שנעשה –אני ממליצה להורה לחושב היטב אם הוא רוצה שיום אחד כל העמל שלו וההשקעה שלו בילד – תהפוך להיות נגדו והילד יפנה לו עורף –רק בגלל שההורה היה נאמן יותר למערכת החינוך מאשר לילד שלו והסכים לעשות לו מניפולציות שעולות לו בחייו –כל ילד זכאי לטיפול הולם על פי האינדיווידואליות שלו ולא על פי שום ממש אחר –כל עוד מרעילים ילדים בסמים תחת תירוצים שונים ומשונים שזה עוזר ואו שזהו הפתרון בלי לחקור את שורש הבעיה ובלי לתת לה מענה מדויק ומלא ולאזן את הילד בחזרה בצורה טבעית ללא תופעות לוואי וללא פגיעה במוח שלו –עושים לילד נזקים בלתי הפכים –ולכן אני לא מתפלאת שילדים כל כך רבים בהגיעם לבגרות פשוט בוחרים לנטוש את אלו שגרמו להם נזק. אני מאחלת להורים במדינה שיפקחו את העניים לצרה הזאת –ולהתחיל להכיר בכך שפתרונות קיימים –השאלה היא כמה אתה אוהב את הילד שלך ואת עצמך כדי לאפשר לעצמך לקבל פתרון אוהב בריא ולא מזיק. זה הכל בסופו של דבר עניין של בחירה.

 

 

ד"ר אדית דניאל

דוא"ל: dita10000@gmail.com, אתר: http://www.Dr- Adit.com 

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.