מכללות רפואה משלימה

מכללות רפואה משלימה, מכללות ללימודי רפואה משלימה

כיצד לבחור מקצוע ברפואה משלימה ? באיזו מכללה ללמוד?
לרשימת המכללות המוכרות – לחץ כאן

שיטות הטיפול השונות ברפואה משלימה מטפלות בבעיות, מחלות ותקלות בחיי האדם בדרכים שמעודדות את יכולת הריפוי הטבעית של הגוף והנפש האנושית.
בעוד שישנן שיטות, טכניקות וגישות רבות ברפואה משלימה הרי שהמכנה המשותף לכולן הוא מהות הטיפול שפונה לטפל באדם השלם ולא במחלה הספציפית המתבטאת בחייו.
טכניקות הריפוי השונות, הזמינות לאנושות כיום, רבות מאוד ובהתאם לעיקרון הייחודיות של כל אדם – כך גם הטכניקה המתאימה לטיפול משתנה מאדם אחד לאחר.
באותו האופן גם השימוש בטכניקות ובשיטות השונות יתאים למטפלים ומרפאים שונים, בהתאם לאופי ומבנה האישיות הייחודי להם.
כאשר ברצונך להיכנס לעולם הרפואה המשלימה, ללמוד להבין את קשרי הגוף והנפש ולעזור לאנשים אחרים לרפא את עצמם, עליך תחילה להבין את עצמך ואת הדרכים המתאימות ביותר לך לשמש בתפקיד מטפל, מדריך או מרפא.

לימודי רפואה משלימה משתנים באורכם, באופיים ובדרכם בין השיטות השונות והדרך הנכונה לבחור את המסלול המתאים לך היא באמצעות הבנה של ההבדלים בין השיטות ברפואה משלימה וחיבור לרצון המפעם בליבך ומהותך.
יש שיטות ריפוי שונות ברפואה משלימה פועלות ברבדים שונים הן אצל המטפל והן אצל המטופל, לדוגמא: טכניקות המגע, העיסוי, התנועה והתזונה יפעלו בעיקר דרך הרובד הגופני של האדם, על מנת ליצור תהליך של ריפוי שיחלחל אט אט גם לרבדים העליונים של הרגש, השכל והרוח, בעוד שטכניקות המדיטציה, הילינג, שיטת לוסקי, רייקי, נטורופתיה, והומיאופתיה יפעלו דרך הרובד הרוחני/אנרגטי להביא לאיזון האנרגיה של האדם ואז יחלחלו מטה אל הרבדים התחתונים – השכלי, הרגשי והגופני.
כך כל טכניקה מותאמת לרובד אחר בסל הטיפולים של המרפא ההוליסטי, אשר יודע להתאים את עצמו למטופל שלו ולדרך המתאימה והנכונה ביותר לריפוי בהתאם למבנה האישיות שלו – וזוהי תמצית הרפואה המשולבת – שילוב של כלים וטכניקות שונות אשר משלימות זו את זה ברבדים השונים של האדם, הן המטפל והן המטופל, על מנת להביא לחוויית ריפוי ובריאות שלמה באמת.בתי הספר בתחום הרפואה המשלימה מציעים מגוון מסלולי לימוד השיטות השונות – רפואה סינית, פסיכותרפיה, הומיאופטיה ועוד,וכמו גם שירותי ייעוץ והכוונה במציאת ההתמחות המקצועית המתאימה ביותר למבנה האישיות שלך.הקפד לבחור את המוסד בו הנך עומד לרכוש השכלתך ומקצועך בתבונה, תוך שימוש באפשרויות הייעוץ וההכוונה, ביקור בכיתות הלימוד ואופי המרחב הפיזי בו תבלה את שנותיך הקרובות, הכרות עם סגל ההוראה וגישת בית הספר להכשרה הוליסטית והכוונה לתעסוקה עם סיום הלימודים.בדף זה תמצא את רשימת בתי הספר המוכרים להכשרת מטפלים למעמד RCP במקצועות השונים –
הקפד לוודא כי מסלול הלימודים במוסד בו אתה בוחר ללמוד מוכר ע"י הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל.
בהצלחה בדרכך! מי ייתן ותביא אור גדול של ריפוי לאנשים רבים בחייך.
 
לפני הכל בדוק אם המכללה קיבלה את סמל האיכות של מועצת ההסמכה.
לרשימת המכללות המוכרות – לחץ כאן

מכללה מוכרת 2015