משרד החינוך הכריע – אין מקום לרפואה המשלימה באקדמיה

למרות המלצות הוועדה הממונה במועצה להשכלה גבוהה, שר החינוך החליט שאין מקום לרפואה המשלימה באקדמיה. 

החלטה זו מחזקת את ההכרח בהאצת תהליך הרגולציה העצמית של מקצועות הרפואה המשלימה

ע"י תקן RCP של הלשכה למקצועות בריאות משלימים.תגובת הלשכה:

מזה שנים רבות מתקיים דיון במדינת ישראל על מהות הרפואה המשלימה, תהליך הרגולציה המתאים לה, שאלת האקדמיזציה של התחום, ולאורך כל הדרך הרוב המוחלט של המקצועות המוסדרים (ע"י איגודים מקצועיים וותיקים) טענו וביקשו שלא להפוך את הרפואה המשלימה למקצוע אקדמי, בטענה שאופיה ומהותה של הרפואה המשלימה אינה אקדמית ואינה מדעית באופן שהמדע של היום מסוגל להבין ולהכיל.
על כן ההחלטה של שר החינוך עומדת בקנה אחד עם עמדת מקצועות הרפואה המשלימה.
בישראל עובדים כיום למעלה מ 12,000 מטפלים בתחומים שונים של הרפואה המשלימה בין בקליניקות פרטיות, או במסגרת קופות החולים ובתי החולים בכל רחבי הארץ.
אין ספק שקיים צורך ממשי ודחוף לקדם את הרגולציה של התחום לטובת ציבור המטופלים והמטפלים המוסמכים כאחד וגם קיים הפתרון לכך. מזה שנתיים הלשכה למקצועות בריאות משלימים מקיימת פיילוט של תו תקן ארצי לעוסקים במקצועות הרפואה המשלימה והשנה התקן הזה יושק לציבור – תקן

RCP לעוסקים ברפואה משלימה.

אנו קוראים לציבור הרחב להתעדכן אודות תו התקן ואודות המטפלים המוסמכים לעסוק בטיפול ברפואה משלימה באתר הלשכה למקצועות בריאות
משלימים (ע"ר).
כמו כן אנו קוראים למשרד הבריאות לתמוך ולקדם את תהליך הרגולציה הזה, שמתבסס על מודלים פועלים באירופה ובארה"ב מזה שנים, ולאפשר רגולציה נכונה ומקצועית של תחומי הבריאות המשלימים.
 
ברכות
אופיר סלע
יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.