נפלאות האבוקדו

לכבוד חג החנוכה הנפלא והמאיר מאין כמותו, בחרתי בפרי מופלא זה (ובהמשך נראה מדוע) שלרב מתייחסים אליו כאל ירק, מוצאו המקורי הוא במרכז אמריקה, לרבות מכסיקו ואילו בארצנו הוא גדל נהדר מאחר והוא מתאים מאוד לאקלים הסוב טרופי השורר כאן. מרבית הפרי הגדל בארץ מיוצא לאירופה.
הפרי עשיר מאוד בויטמינים, חלבונים ושומנים וערכו הקלורי והתזונתי רבים מאוד.
עם כל זאת מומלץ שלא לאכול יותר מאבוקדו אחד ליום, ויש אנשים שגם זה יהיה יותר מידי עבורם.
האבוקדו עשיר בחומצות שומן צמחיות וחיוניות, הוא שמן במרקמו ועם זאת דל בכולסטרול ואף עוזר להפטר מעודפי כולסטרול מזיקים. כמו כן היא מאוד יעיל בטיפול נגד סכרת ומחלות כלי דם למיניהן.
מיץ אבוקדו מאוד משמין ונספג היטב בגוף כך שטוב הוא למי שסובל מתת משקל.
מרקמו העדין תומך בריריות שבמערכת העיכול כך שיעיל הוא במצבי עודף חומציות, כיב קיבה, שלשול ועצירות, תסמונת המעי הרגיז וכו'.
שימוש קוסמטי: יעיל כתחליב שיזוף נגד קרני השמש, מרקמו עדין ומאוד מסייע במקרים של עור יבש, סדוק
קשה ומתקלף, בזכות מרקמו העדין, המזין והמחייה.
היבטים נפשיים ורוחניים: בטיפולי נטורופתיה
האבוקדו תומך במי שנכון לאחוז את הנפח המצוי בחיים, ומתוך כך ליצור תנאים שיוצרים את הלהט הפנימי הפורץ במלוא עוזו ויוצר קרקע פוריה להתפתחות בכל המובנים.
מייצג את מי שמוכן לחדור למהות הראשונית דרך הקרום על מנת להגיע לליבה ולגעת ב"גרעין" הוא הנשמה.
מנגד:
אדם החובק צמצום עד הצטמקות שמראה על חוסר חיות וחיוניות, מהותו דהויה ומובסת עקב פחדיו להפגש עם מהותו האמיתית, עם נשמתו. הם פוחדים עד אימה להפגש עם עצמם.
* אנשים רבים רגישים ואף אלרגים לאבוקדו כי הם פוחדים להכנס פנימה ולפגוש את מהותם האמיתית.
אלו אנשים הבורחים מתהליכי שינוי מהותיים וממודעות עצמית. ברגע שיפוררו חסימה זו, יוכלו לאכול אבוקדו ולהפיק ממנו את המיטב, אך כל עוד הם במצב החסום, עליהם להתרחק מאבוקדו מכיון שהוא יעשה  להם לא טוב.
צבעי הירוק של באבוקדו ובמיוחד מבפנים ומבחוץ מייצג את מרכז הלב, אמצע הגוף וצבעו הירוק, שגם הוא במרכז קשת הצבעים, יחד מייצגים הם איזון בכל, רגיעה, חיות, רעננות, עירנות וחיוניות.
המילה אבוקדו – באה מהשפה הספרדית, כשפת ארץ מוצאו ומעניין כי שורש המילה אבוקה מסתתר בו, זו התופעה המרכזית והמהותית המופיעה בחג החנוכה, היא להבת האור הרב, המופץ בעת זו, בתקופת שיאו של החושך, אז מתחיל האור ומתארכים להם ימי השנה.
אותיות מרכזיות בשם אבוקדו:
א – אלופו של עולם, אות מובילה והנהגתית, בתחילת המילה מייצגת מהות רוחנית אמיתית, ורפואה.
ראינו זאת בתכונותיו ההוליסטיות של הפרי. בתחילת המילה אות זו מראה יכולת להגיע לאיזון בכל התחומים ואכן זהו סמל הפרי.
לאחר שאדם מוכן להפגש עם כל נבכי נשמתו, רק כך יוכל להגיע לאיזון אמיתי לאחר שהשלים עם עצמו לגמרי, ואין השלמה ללא הכרה אמיתית.
ק – אות המייצגת חיבור לאמא אדמה ולחבל הטבור. זהו החיבור לנשמה, לאלוקות ולבריות ובעיקר ליכולת להגיע למטרה העליונה של הבריאה.
נעמה חכימי
נטורופטית
www.naturopath.co.il/ornaim
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.