יו”ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל, כותב להנהלת ש.ל.ה ולהסתדרות

 • תאריך: 20 בOct, 2009

לכבוד

מנכ”ל “כללית משלימה”
מנכ”ל קופת חולים “כללית”
יו”ר איגוד עובדי “כללית משלימה”
יו”ר החברה לרפואה משלימה – הר”י
תפוצת איגודים מקצועיים – מקצועות העיסוי, רפלקסולוגיה, הומיאופתיה, פלדנקרייז, אלכסנדר, אייפק, אינטגרציה מבנית, רייקי, לוסקי, פאולה, אלבאום, שיאצו, נטורופתיה, רפואה סינית

 

הנדון: סיום סכסוך העבודה בקופת החולים “כללית משלימה”

מנהל נכבד,

מזה שבועות שאנו עוקבים אחר ההתרחשויות המצערות בקופת החולים “כללית משלימה” ומצפים לסיום הסכסוך, הפוגע בציבור המטופלים והמטפלים, בקופת חולים כללית, ובתחום הרפואה המשלימה בכלל.

עד כה קופת החולים “כללית” נתפסה בעינינו ובעיני הציבור כמובילת הדרך המרכזית ביישום מקצועות הבריאות המשלימים למען בריאות הציבור בישראל.

הכנסת הקופה את שירותי הבריאות המשלימים לסניפיה לפני שנים כה רבות היוותה עמוד תווך מהותי בהתפתחות כלל מקצועות הבריאות המשלימים בארצנו ואנו מצפים מהקופה להמשיך את התהליך בנאורות לא פחותה מזו שהראתה בתחילת הדרך עם מתן הטיפולים המשלימים הראשונים.

בפניכם הזדמנות פז לפעול בדרך הנכונה, שתיזכר לדורות, ולהביא ליישוב הסכסוך הנוכחי, תוך הוויית דוגמא לשאר המעסיקים בתחומי הרפואה המשלימה ולציבור בישראל בכלל, אשר ללא ספק נושאים את עיניהם כעת אליכם, כפי שעשו זאת בתחילת הדרך, לפני שנים רבות.

אני פונה אליכם בשם הלשכה למקצועות בריאות משלימים ובשם אלפי המטפלים החברים באיגודים המקצועיים – עשו את הדבר הנכון והביאו את רוח המקצוע גם לרובד העסקי.

הנני בוטח וסומך כי באפשרותכם למצוא את הדרך אשר תכבד את המטפלים באשר הם מצד אחד, ותחזק את מעמד הרפואה המשלימה והיישום שלה בקופות החולים מצד שני.

הלשכה תשמח לסייע בקידום הפתרון לסכסוך בכל דרך אפשרית.

ברכת שלום בית לקופה ומועסקיה,

אופיר סלע, מטפל בשיטת לוסקי RCP

יו”ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל

——————————————————————————

 

לכבוד

יו”ר איגוד המיקרוביולוגים והביוכימאים בהסתדרות – אשר גולדשלגר
יו”ר ההסתדרות – עופר עיני

יו”ר איגוד עובדי “כללית משלימה” – יעל קונש
מערכת The Marker – חיים ביאור

תפוצת איגודים מקצועיים – מקצועות העיסוי, רפלקסולוגיה, הומיאופתיה, פלדנקרייז, אלכסנדר, אייפק, אינטגרציה מבנית, רייקי, לוסקי, פאולה, אלבאום, שיאצו, נטורופתיה, רפואה סינית

הנדון: תגובה לאמרתך בכתבה שפורסמה ב The Marker ביום 09.10.09 – “שביתת המטפלים האלטרנטיביים: כתף קרה מהמעסיק ומההסתדרות”

מר אשר הנכבד,

הלשכה למקצועות בריאות משלימים רואה בעין חמורה את התבטאותך בנושא מאבקם הצודק של עובדי “כללית משלימה” בפרט והעוסקים במקצועות הבריאות המשלימים בכלל.

אמירות כגון “הבעיה טמונה בכך שכל העיסוקים האלה, שכמה מהם כוללים גירודים באוזן שאינם מובנים לי…” אינן מכבדות את אלפי העוסקים במקצועות הבריאות המשלימים, אשר פועלים בכל עת לשיפור מצבם הבריאותי של מאות אלפי אנשים בישראל כל שנה, הן בקופות החולים, הן בבתי החולים, והן במסגרות פרטיות.

המטפלים ברפואה משלימה משקיעים מאות ואלפי שעות לימוד והשתלמות במקצועם, בהתאם לקביעת האיגודים המקצועיים והלשכה למקצועות בריאות משלימים, האמונים על איכות המקצועות השונים הנלמדים במכללות לרפואה משלימה בישראל.

אין ספק שגם ללא הבנתך את מהות מקצועות הבריאות המשלימים כפי שאתה טוען, אלה ראויים למידת הכבוד הבסיסית כמו כל מקצוע אחר בהתאם לחוק חופש העיסוק, אחת כמה וכמה כאשר מדובר בקבוצה גדולה של עובדים, אשר נלחמת על זכויותיה הסוציאליים מול מקום עבודתם – אותה העבודה בדיוק שאתה מוביל בתחומך מתוקף תפקידך כיו”ר בהסתדרות.

צר לי שכאשר מדובר בקבוצה שפועלת בדרך השונה מדרכך אתה ממהר לבטלה, תוך כדי הבטחה ש “אם נציגות גדולה מטעמם תפנה להסתדרות, לא נדחה אותה”.

אמירות מעין אלה רק מדגישות את מאבקי הכוח הפוליטיים והבין ארגוניים, אשר באים בסופו של דבר על חשבון העובדים.

הייתי מצפה מאדם במעמדך ותפקידך לתמוך בכל פעולה של עובדים לשמור על זכויותיהם, גם כאשר אינם עושים זאת דרכך וללא הבנתך את אופי עיסוקם המדויק.

הלשכה תשמח לראות הודעתך בתקשורת על תמיכה בקבוצת עובדים אשר מנסה להגן על זכויותיה מול המעביד, כמו גם אמירה חיובית בדבר המטפלים ברפואה משלימה אשר פועלים ללא הרף למען שיפור הבריאות של אזרחי ישראל, וחברי ההסתדרות ביניהם.

ברכת בריאות ושיתוף פעולה פורה בהמשך,

אופיר סלע, מטפל בשיטת לוסקי RCP

יו”ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל

————————————————————-

 פורסם על ידי Editor ביום Tuesday, 20 בOctober, 2009 ובשעה 15:00 שייך לנושאים: כללי. ניתן לעקוב אחרי התגובות דרך RSS 2.0. ניתן להגיב, או לשלוח טרקבק מאתרך.

2 תגובות ל“יו”ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים בישראל, כותב להנהלת ש.ל.ה ולהסתדרות”

 1. מילים כדורבנות, חבל שאין מספיק אנשים שפועלים בתחום, אני רואה ויודע שפוסט הוא ישן, אבל בכל זאת, כל הכבוד.

  אני פתחתי עכשיו במאמץ שיווקי לשיפור מעמדה של הרפואה הטבעית בישראל, פסיכותרפיה הוליסטית ,  רפלקסולוגיה , נטורופתיה דיקור סיני,  תרפיה באומנות רפואה סינית

  אשמח לשיתוף פעולה בכל הקשור לתחום הבריאות הטבעית בישראל.

  בריאות שלמה

  גיא הרדוף – אירידיולוג

 2. מאת משה אליהו:
  4 בOctober, 2012 בשעה 09:15

  גיא, על אף חוסר הרלוונטיות העדכנית של הפוסט, הנדון בא להדגיש את המצב של הרפואה המשלימה בישראל שעדיין אין סל הבריאות מכליל אותה, על אף שזו הראתה תוצאות מעבר לכל ספק (בייחוד על חולי סרטן).
  אני חושב שלתחום הבריאות בישראל בהחלט תעזור רפואה משלימה לצד רפואה קונבנציונלית, ולאף אחד, אסור להסס בכך.

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.