עייפות כרונית

מאת דר אדית דניאל הזכויות שמורות

תסמונת עייפות כרונית התופעה שבפוטנציאל שלה יכולה להיווצר מעצם היציאה מאיזון של מערכות שונות בגוף. ברפואה נוטים לשייך את הסיבות לעייפות הכרונית כתולדה של סוגי זיהום שתוקפים את מערכת החיסון, סוגי אלרגיות, עומס של רעלים או תת תפקוד של בלוטות.  התסמונת נכנסת להיות תחת קטגוריית עייפות כרונית החל מזמן בו התופעה חוזרת על עצמה למשך חצי שנה ויותר ומאיטה את כל פעילויות החיים. התופעה יכולה להתלוות בקושי להירדם חום ובלוטות נפוחות.

קיימות שתי קטגוריות בתוך העייפות הכרונית :

1 עייפות כתוצא לוואי של מחלות

2 עייפות שכתוצר לוואי למצבים נסתרים מהעין שלא מוגדרים כמחלה. מצבי נפש, פוסט טראומה הלם ואו עודף רעלים בגוף יכולים לגרום לתופעות לוואי של עייפות כרונית.

מה ההבדל בין עייפות רגילה לתסמונת העייפות הכרונית?

1 עייפות רגילה ניתנת לפתרון מהיר באמצעות שינה ומנוחה, חופש, מדיטציה. שתייה. אכילה או טיפול נטורופתיה

עייפות רגילה הנה תולדה של  חוסר בוויטמינים או מינרלים מסוימים, עודף מתחים, עודף עבודה, עודף תחרותיות, מתח של מבחנים, צורך לעמוד ביעדים וציפיות רבות וגבוהות, או פשוט של אנשים שאוהבים לעבוד ולבלות וממעיטים בשעות שינה נדרשות. או הולכים לישון באמצע הלילה וצריכים להקדים לעבודה.

אך כל המצבים האלו ניתנים לשינוי וצבירת כוחו מחודשת ללא יוצא מין הכלל באמצעות התנהלות נכונה שינה מספקת מנוחה או הורדת מתחים. אכילה ושתייה מספיקים.

2 עייפות כרונית הנה העייפות שלא עוברת ולא מושפעת משינה עמוקה ורבה או מנוחה -היא אינה קשורה לכמות המנוחה שתינתן לאדם -הוא ממשיך להישאר עייף כמו במצב ההתחלתי

ההבנה של הרפואה המשלימה לגבי נושא העייפות הכרונית

עייפות כרונית מצביעה על חוסר איזון שנוצר במערכת הפיזית והנפשית. שכן הגוף והנפש קשורים אחד בשני. גוף האדם בנוי ועובד

1על אנרגיה חשמלית שנעה במסלולי מערכות העצבים שהבסיס שלה הוא המוח ומערכת העצבים שפרוסה בתוכו ולאורך עמוד שידרה ומשם מעצבבת את כול חלקי הגוף

2אנרגיית חיים שנקראת אנרגיית הצ'י -ק'י שנעה בערוצי האנרגיה 24 המרידאנים שפרוסים לאורך כול הגוף ואחראיים על הפעלה והזנה של האיברים השונים בגוף באנרגיית חיים למטרת ביצוע כול פעולות החיים בצורה חיונית וטובה.

3 על אנרגיה שהגוף מקבל באמצעות פירוק מזונות ושתייה שמוחדרים אליו על פי הצורך

4 אנרגיה שהגוף נטען או פורק עודפים בה באמצעות הטבע – השמש -מטעינה אדמה-סופגת עודף במטען חשמלי. הירח מטעין ואו סופך תלוי במצבו מלא או ריק.

5 אנרגיה של קרינות שהגוף סופג – שלרוב מערערות של הקצב הפנימי של מערכת העצבים עודפי חשמל סטטי וקרינה יכולים לגרום או לירידה ושבירת מתח לעייפות או לעלייה במתח.

6 אנרגיה שהגוף נטען של חומרים רעילים שגורמים להאטה בקצב התהליכים הפיזיולוגיים והנפשיים

7 אנרגיה נפשית שבה אתה נטען או ממנה מתרוקן כתוצאה מ לחצים שונים: בנושאי מחלות, אהבה, כספים, זוגיות, משפחה השגיות.

8 אנרגיה שהגוף נטען או פורק בעודף או חוסר ברזל המוגלובין בדם אנמיה,

9 אנרגיה שמקורה בסנכרון נכון בין בלוטת הורמונליות וחוסר אנרגיה שנוצרת מתת-פעילות של הבלוטות.

10 אנרגיה שפוחתת עקב טראומה אישית, משפחתית, בעבודה.

 בתהליך שקודם לטיפול יש לערוך בדיקות שנחוצות כדי לשלול מצבים אלו

1 מחסור במינרלים וויטמינים.

 2 תת פעילות של בלוטות.

3 עודף חומציות PH בגוף.

4 התחלת סרטן

5 התפתחות סכרת

 6 שקיעת מתכות כבדות בתאים

7 בדיקה לאיתור קנדידה

8 בדיקה לחוסר בברזל

9 בדיקת צואה לאיתור פרזיטים ודימום בצואה

10 בדיקה לזיהוי אלרגיות

התהליך המתקן יתבסס על כול הנתונים שהוסגו ויכיל

1 טיפול הומאופתי שיותאם ספציפית לסיפור האישי ותהליך התפתחות הבעיה

2 שינוי תזונתי עם דגש על מעבר לתזונה פחות רעילה -אורגנית והפחתה במוצרים מעובדים -הכוללים סוכר. חיטה. חלבון החיי. שומן רווי.

3 דגש על הפחתה כוללת של מגע עם רעלים החל ברעלים שבאים במגע עם העור באמצעות שפו מרכך סבון חומרי ניקוי ועד לרעלים במזון שתהי אוויר

4 הוספת תוספות חיוניות על פי חוסרים שהתגלו במערכת בבדיקות

5 ניקוי תאים ממתכות כבדות מחומרים של סיגריות מרעלים

  6 הוספת פעילות  גופנית מתונה ולא נמרצת שעלולה להחריף את הבעיה.

פעילויות כיוגה מדיטציה טאי צי צי קונג פלדרקרייז אלכסנדר רכיבה על אופניים

הפירוש האנליטי הפסיכו- נשמתי ההומאופתי לעייפות הכרונית

עייפות כרונית הנה תולדה של אשיות בעלת ציפיות גבוהות במיוחד הן מעצמה והן מהסובבים אותה. מלאי הציפיות יוצר תמיד פער בין הצפייה למימוש שלה במציאות ובפועל. כשנוצר מתח גדול ולאורך זמן רב בין ה פלוס למינוס. וקיים מאבק פנימי מתמיד שמנסה למשוך את שתי הקצוות האלו להיפגש אך הקצוות נתקעות באמצע לא מצליחות לגשר על פער ולהושיט יד אחת כלפי השנייה.

 המתח הדרישה והצפייה נשארים גבוהים ולא משתנים. ברווח ובפער הזה בין הרצוי למצוי מתחיל להיווצר ואקום קיומי כמו חור שחור שמושך לתוכו ובולע לתוכו את כול הקיים. בסך הכול הכללי מצטברת תחושה הולכת וגוברת של מינוס שהולך וגודל ומשתלט על כול פלוס קיים על למצב בו האדם נמנע מלראות את המצב לאשורו ורק המינוס בולט מול הפרצוף ע"פ מבטו המכוער

כל רגש והעסקות ברגש שלילי מקטין, מחבל, מפריע, הוא התעסקות באנרגיה שמורידה שגורמת למתח ועייפות. בתהליך צבירת אנרגיה שמזינה כלפי מעלה ואו בתהליך של ירידת אנרגיה יש שני מסלול מנוגדים בכיוון הזרימה שלהם אחד עולה מעלה והשני יורד מטה ומוריד עמו כול דבר שבסביבתו.

גם אדם שמרגיש טוב עם עצמו ומלא באהבה והערכה עצמית נמצא בקרב אנשים בעלי אופי והתייחסות מקטינה כלפיו ושלילית – אנשים צרי עין ביכולתו יופיו עושרו אהבתו לעצמו. גם הם סוג של אלרגנים מחוללי עייפות כרונית שמטעינים את מצבורי האנרגיה שלהם על חשבון האדם שמולם שואבי אנרגיה. מחוללי הפחתת אנרגיה ואו גנבת אנרגיה חיים על האנרגיה החשמלית של אדם אחר ואני פשוט קוראת להם פרזיטים.

הימצאות בסביבה של אנשים חולים במחלות כרוניות בפרט כאלו שעברו כימותרפיה והקרנות גם יכולה להוות מטען שסוחב אנרגיה מאדם בריא ולכן חשוב לשהות בלחלופין באזור בו יש חשיפה לטבע כדי להטעין את האנרגיות מחדש. כולל ובפרט לאנשים שמטפלים באנשים חולים בבתי חולים. או באנשים סופניים.

אדם שמזהה בתוך עצמו מחשבות שליליות ורצופות נגד עצמו ואו נגד העולם שסביבו ישים לב לכך שמצב זה הנו סימן למינוס מערכתי שנגרם לו שסוחב אותו למצב של חוסרים פיזיים שמובילים לתשישות כרונית ואף לאדישות.

מקרה  דוגמה

אישה בת 35 לא נשואה לומדת לתואר עריכת דין. מגיעה אם תלונה על כאבי ראש ומגרנה לא חולפים.

המגרנה החלה בגיל הנעורים בתקופה של ההכנה לבחינות בגרות. האישה הנה בעלת דרישה מאוד גבוהה מעצמה בכול מישורי החיים. הדרישה המאוד גובהה והסטנדרטים הגבוהים באים מהבית, שני הוריה עסקו בעריכת דין ואביה היה שופט. כמו כן אחיה התמחה גם הוא תחום הוא אחיה הגדול ותמיד ההורים בילדות נטו לגרום לתחרות לא סמויה בניהם ולהשוות בניהם בכול צעד ושעל.

אחיה הפך להיות הדמות שהיא צריכה להיות כדי למצוא חן ולקבל מקום של כבוד אצל הוריה. המאבק היה קשה לאור כך שאחיך מחונן ולה יש בעיות של קשב וריכוז שהתגלו בילדות המוקדמת ולא נמצא להם פתרון הולם עד היום. מה שמקשה שבעתיים את כול מהלך הלימודים שלה. היא צריכה לקרוא כול חומר מספר פעמים רב יותר היא חייבת לשנן בצורה מאוד מודעת את החומרים כול מבחן הופך למטלה קשה ביותר ויש לצד זה חרדות קשות בפני כול מבחן.

רמת הצפייה המאוד גבוהה שלה לצד מצבים בהם היא לא עוברת במבחנים עם ממוצע כפי הצפוי בגלל הבעיה הכרונית שלה-יוצרת בתוכה דיכוטומיה פנימית -פער פנימי והתנגשות פנימית עם עצמה שנראית לעין בצורה של ביקורת עצמית נוקבת שלה על עצמה  כעס גדול על כול טעות קטנה וחוסר קבלה עצמית -אלא רק במידה ועמדה בכול המטלות בצורה מלאה ושלמה.

היא בעצם עושה היום לעצמה את אותו הדבר שהוריה עשו לה לאורך כול הילדות רק שהיום היא משווא את עצמה לסטודנטים אחרים בכיתה ולא רק לאחיה כך שהתחרות מוכפלת. המצב גורם לה לבעיות שינה וקושי בהירדמות. לוקח לה בין שעתיים לשלו כול לילה להגיע למצב של הירדמות מרוב מחשבות טורדניות וצורך בלתי נשלט לחזור שוב ושוב על חומרים שהיא לומדת בראש ולשנן לפני השינה. היא מתעוררת פעמים רבות במהלך השינה ורגישה לכול רחש.  במשך היום היא סובלת מעייפות כרונית שגורמת לה לצורך לישון באמצע היום אחרת היא לא יכולה לתפקד וגם עם השינה היא מרגישה עייפות מתמדת -כמו גם מתעוררת בבוקר עייפה כאילו לא ישנה בכלל.

היא קיבלה טיפול הומאופתיה משולב עם שינוי בתזונה שיתמוך במערכת העצבים הרגישה שלה. התאזנה בצורה מלאה תוך כ3 חודשים כך שכול ההפרעות שמתוארות פסקו השינה הפכה עמוקה. ההירדמות מידית. סף הביקורת העצמית ירד ב 80% הפסקה בכעס עצמי. תחושת ערך עצמי שלא נשענת על צורך להשוות את עצמה לאחרים מה שמשחרר לה המון כוח ואנרגיה להתעסק בתחומה בלי לבזבז זמן על השוואות לסביבה

העייפות הכרונית נעלמה ובמקומה יש התעוררות בבוקר ללא בעיה וללא צורך להשלים במשך היום.

כל הזכויות שמורות לד"ר אדית דניאל דוקטור כבוד ברפואה משלימה. ND. DAM. PhD. הומאופתיה ונטורופתיה. תזונה וניקוי רעלים. מפתחת שיטת ניקוי התאים והפסיכו – הומאופתיה. להתקשרות

 03-5165923  077-9613596 dita10000@gmail.com www.dr-adit.com  www.dr-norma   -cure.com

ד"ר אדית דניאל ND. איננה רופאה MD. איננה פסיכולוגית ואו פסיכיאטרית לכן אין מכול הכתוב לעיל משום המלצה או התוויה רפואית או אבחון או טיפול  או תחליף לטיפול רפואי משום סוג. בכול מצב ובו חשד למחלה מכול סוג יש לדאוג לגשת ולקבל חוות דעת רפואית מרופא המשפחה MD בקופת החולים או מהרופא המטפל MD בבית החולים

ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי
ד"ר דני לוסקי PhD יוצר ומפתח שיטת לוסקי - מבחני אינטליגנציה i32. יו"ר הלשכה למקצועות בריאות משלימים. מטפל בשיטת לוסקי - רפואה משולבת לטיפול במחלות וכאב, טיפול זוגי ומשפחתי. מנטור של מנהלי עסקים בכירים במשק. כתב 12 ספרים בנושאי חינוך, בריאות וסודות ההצלחה.

Comments are closed.